فضای فعالیت در این حوزه دانش بنیان باید مبتنی بر مزیت‌های استانی شکل گیرد


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، عابدین خرّم در جلسه ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان، ادامه داد: خوشبختانه ساختار خوبی با حضور بخش دولتی، بخش خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شد و در میدان عمل نیز اقدامات اساسی خوبی در نهادینه کردن بحث دانش‌بنیان در استان انجام گرفت.

وی با بیان اینکه بقا، رقابت و سودآوری مبتنی بر دانش امکان‌پذیر است، گفت: اگر بتوانیم در مردمی‌سازی اقتصاد از شرکت‌های دانش‌بنیان بهره ببریم، آذربایجان شرقی یکی از استان‌های پیشرو در این زمینه خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی، تفرق و تعدد بازیگران حوزه فناوری را آسیب اصلی این حوزه دانست و گفت: از سال 1400 تلاش کردیم که در این بخش انسجام ایجاد کنیم تا هم زنجیره اقتصاد دانش‌بنیان تکمیل شود و هم فضای فعالیت در این حوزه مبتنی بر مزیت‌های استان شکل گیرد.

انتهای پیام

در این جلسه که با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، متن پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری استانداری آذربایجان شرقی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبنی بر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ارائه و درخصوص مفاد آن بحث و تبادل نظر شد.


نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع