فعالیت ستاد‌های انتخاباتی تا اعلام نتایج نهایی آرا رصد می‌شود

رئیس کل دادگستری کرمان: فعالیت ستاد‌های انتخاباتی تا اعلام نتایج نهایی آرا رصد می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در اولین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری در استان کرمان تاکید کرد: تا پایان اعلام نتایج نهایی آراء، فعالیت ستاد‌های استانی مستمراً مورد رصد دادستان‌ها قرار خواد داشت و تذکرات و هشدار‌های لازم و قانونی به‌موقع به آنان داده می‌شود و در صورت تکرار تخلف و جرم، برخورد قانونی لازم صورت خواهد پذیرفت.
وی بر برگزاری یک انتخابات سالم، پرشور و رقابتی تاکید کرد و یادآور شد: دستگاه قضایی در کنار دستگاه‌های نظارتی و هیات نظارت بر انتخابات، فعالیت‌ها و اقدامات روسای ستاد‌های انتخاباتی و طرفداران آنها را رصد خواهند کرد و یقینا حاکمیت از همایش‌های تبلیغاتی مجاز و اجتماعات قانونی طرفداران نامزدها، درچارچوب قانون حمایت می‌کند.
حمیدی اظهار کرد: ۳ کارگروه ذیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری در کرمان تشکیل شده است که عبارتند از کارگروه پیگیری گزارشات واصله، رصد و پایش فضای مجازی و آموزش ضابطین.
وی با تاکید بر اینکه تمرکز این ستاد پیشگیری از وقوع جرم است گفت: در این ستاد دنبال مچ‌گیری از کاندیدا یا مسئولان ستاد انتخاباتی نیستیم، ما موظف به نظارت بر اجرای مر قانون انتخابات هستیم و زمینۀ مناسب جهت برگزاری انتخابات پرشور در استان فراهم است.
انتهای پیاممنبع

رئیس کل دادگستری استان کرمان از تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری در کرمان خبر داد و گفت: در این رابطه شعب ویژۀ رسیدگی‌کننده به جرایم و تخلفات انتخابات ریاست‌جمهوری در دادگستری استان تشکیل شده است.

بخوانید:  معامله ۱۷۵ کیلوگرم شمش طلا در مرکز مبادله ایران