فعال شدن ستاد استانی مقابله با کرونا با توجه به افزایش موارد ابتلا


فعال شدن ستاد استانی مقابله با کرونا با توجه به افزایش موارد ابتلا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از فعال شدن ستاد استانی مقابله با کرونا با توجه به افزایش موارد ابتلا و بازگشت رنگ نارنجی به نقشه کرونایی استان به صورت دو هفته یک بار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ رحمان جلالی در ستاد استانی مقابله با کرونا به آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کرمان اشاره داشت و گفت: دو شهرستان سیرجان و کوهبنان در شرایط نارنجی کرونایی قرار گرفتند، شهرستان‌های رابر و قلعه‌گنج در وضعیت زرد بوده و مرکز استان و مابقی شهرهای استان در شرایط آبی هستند. وی از پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خصوص سویه جدید کرونا و احتمال افزایش آن گفت: هفته گذشته تنها شهرستان سیرجان در استان کرمان نارنجی بود، موارد ابتلا و رنگ‌بندی مناطق در حال تغییر و افزایش است و تدابیر لازم برای کنترل موج جدید باید اندیشیده شود. جلالی از فعال شدن ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت دو هفته یکبار خبر داد و تصریح کرد: از این هفته کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا نیز فعال خواهند شد. معاون استاندار کرمان به ایام اعتکاف نیز اشاره کرد و گفت: مراسم مذهبی اعتکاف حتما برگزار می‌شود، اما رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق نوبت یادآور واکسیناسیون باید صورت گیرد. جلالی بر فعال کردن تیم‌های واکنش سریع در دو منطقه سیرجان و کوهبنان که دارای وضعیت نارنجی کرونایی هستد، تأکید کرد و این اقدام را در راستای کنترل وضعیت و جلوگیری از تغییر رنگ به قرمز دانست.

تهیه پیوست رسانه‌ای و بسته‌های علمی و آموزشی، آگاهی‌‌بخشی و حساسیت آفرینی نسبت به سویه جدید، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مراقبت در مدارس و فعال کردن انجمن اولیا و مربیان در حوزه سلامت از دیگر موارد تاکیدی جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا بود.

جلالی افزود: تاکید در انجام واکسیناسیون و تسهیل تزریق نوبت یادآور برای افراد مسن و خانه‌نشین به صورت خانه به خانه در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را دنبال کنیم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع