فغانی هرجا باشد افتخار ایران است/ استفاده از VAR پروسه دارد


مسعود مرادی: فغانی هرجا باشد افتخار ایران است/ استفاده از VAR پروسه دارد

داور مشهور سابق فوتبال کشور درباره شرایط داوری در ایران به صحبت پرداخت.

مسعود مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا در حاشیه دوره دانش‌افزایی داوران اظهار داشت: این دوره مروری بود بر عملکرد داوران در نیم فصل اول. نقاط ضعف و قوت داوران مورد بازبینی قرار گرفت و راهکارهایی برای‌شان ارائه شد. از لحاظ آمادگی جسمانی هم بررسی شدند. در طول کلاس به عنوان مدرس تجاربم را به داوران منتقل می‌کنم. هیچکس منکر این مساله نیست که اشتباهی نبوده و سعی کردیم این اشتباهات با انتقال تجارب‌مان کمتر شود.

وی افزود: حدود  ۱۵۰ داور در این دوره حضور داشتند. در ابتدای فصل یک مدرس اسپانیایی بود و در نیم فصل از من دعوت شد. در کنار من آقای دانیال مرادی هم حضور دارند. بازخورد این کلاس‌ها را کمیته داوران بررسی خواهند کرد. سعی کردم آن‌چه نیاز است بدانند تا اشتباهات کاهش یابد. ضمن اینکه اعتقاد دارم باشگاه‌ها باید مقابل داوران سعه صدر داشته باشند. همچنین تست‌های عملی آمادگی جسمانی داشتیم. برخی داوران در ابتدای فصل نتواستند موفق شوند اما در نیم فصل قبول شدند.

مرادی درباره ورود VAR به فوتبال ایران عنوان کرد: این تکنولوژی یک پروسه دارد و این پروسه باید طی شود. با کمک آقای ممبینی و افشاریان که هر دو فوتبالی هستند و داور بوده‌اند امیدوارم مشکلات حل شود. اینگونه نیست که یک قرارداد امضا کنیم و VAR از فردایش استفاده شود. داوران باید برای این کار آماده شوند. به نظرم خوشبینانه بگوییم از نیم فصل دوم سال آینده می توانیم از آن استفاده کنیم. در هر ورزشگاهی که بتوانیم آن را تجهیز کنیم استفاده می‌شود. حتما ورزشگاه‌ها بازنگری می‌شود تا برای تجهیز مشکلی نباشد.

مرادی گفت: برای آینده داوری برنامه داریم. باید از آقای فغانی به عنوان نماد ایران در داوری در جام جهانی تشکر کنم. جوانانی داریم که می توانند با حمایت در آینده‌ای نزدیک از آن‌ها استفاده کنیم. امیدوارم VAR زودتر استفاده شود تا بچه‌های آموزش ببینید و بتوانند در آسیا داوری کنند. آقای فغانی هرکجا باشد ایرانی است و افتخاراتی کسب کرده که نمی‌شود از آن چشم‌پوشی کرد.

وی گفت: یک درخواست ویژه دارم، خواهش می‌کنم تیم‌هایی که در سطح آسیا بازی می‌کنند همان رفتار‌هایی که آن‌جا نشان می‌دهند در ایران هم نشان دهند.

خبرنگار: علی شفیعی جم

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع