فهرست داوران بین‌المللی سال ۲۰۲۳ مشخص شد/ارتقا ۱۵ داور کشتی ایران


فهرست داوران بین‌المللی سال ۲۰۲۳ مشخص شد/ارتقا ۱۵ داور کشتی ایران

در حال حاضر ایران یک مدرس ، چهار داور المپیکی ، ۲۹ داور درجه یک بین‌المللی ، ۴۹ داور درجه دو بین‌المللی و ۳۸ داور درجه سه بین المللی در فهرست داوران بین‌المللی اتحادیه جهانی دارد.

اردوان صاحب نیز داور درجه یک بین‌المللی به درخواست خودش با قضاوت در مسابقات نوجوانان جهان در ایتالیا، از دنیای داوری خداحافظی کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، بر این اساس محمد مصلایی‌پور رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که چندی پیش به عضویت کمیسیون داوری اتحادیه جهانی درآمد و عنوان مدرسی را دریافت کرد، از لیست داوران المپیکی خارج شده و به سمت مدرسی ارتقاء پیدا کرد.

منبع

کامران سلطانی‌زاده داور تهرانی از درجه یک به S۱ ارتقا پیدا کرده است تا در کنارمهدی بشیرزاده، نیما صادقی و سعید عباسی چهار داور درجه S۱ ایران باشند.


لازم به ذکر است محمد ابراهیم امامی با توجه به سوابق درخشانش از سوی اتحادیه جهانی با درجه افتخاری بازنشسته گردیدند.

امین رضاپور از گیلان، دانیال بابایی از مازندران، امین تادین از خوزستان، ابوالفضل عقیلی از لرستان، حامد علیزاده از بوشهر، صابر آتش پیکر از مازندران، سیدنصرت‌الله فتحی از کهکیلویه و بویر احمد، میثم قوتی از تهران، عدنان خدامرادی از کردستان، جواد واحدی از تهران و سیدمیثم ساداتی از مازندران نیز درجه دو بین‌المللی را دریافت کردند.


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف