فولاد مبارکه فلسفه وجودی خود را خلق آینده ای بهتر برای ایران معرفی کرده است

طیب نیا بیان کرد: با بهره برداری از نیروگاه خورشیدی فولاد مبارکه، از تولید ۸۱۰ هزار تن دی اکسید کربن در سال جلوگیری می شود. همچنین در زمان اجرای پروژه ۷۰۰ نفر و در زمان بهره برداری ۷۰ نفر ایجاد اشتغال را به همراه دارد


آیا این خبر مفید بود؟


|

 فولاد مبارکه فلسفه وجودی خود را خلق آینده ای بهتر برای ایران معرفی کرده است

 

مدیرعامل فولاد مبارکه افزود: استان اصفهان در حوزه های بسیاری پیشتاز بوده و در زمینه تولید انرژی های پاک نیز با اجرای این پروژه پیشگام است. امروز فولاد مبارکه به دنبال کم کردن ردپای کربن بوده و این اقدام را گامی برای تحقق صنعت سبز در دستور کار قرار داده است.


انتهای پیام

وی ادامه داد : تا امروز فولاد مبارکه ۴۰ هزار میلیارد تومان در حوزه مصارف انرژی و همراهی با مسائل مرتبط با محیط زیست سرمایه گذاری انجام داده است و ۲.۳ میلیارد دلار نیز برای مدیریت آب ، پسماند ، مسائل محیط زیستی و… سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش خبرگزاری برنا از اصفهان ، محمد یاسر طیب نیا  افزود : دشمن در تلاش است همه مشکلات را به صنعت نسبت دهد  ، دشمن میخواهد عامل وباعث مشکلات را صنعت معرفی کند در چنین شرایطی فولاد مبارکه به عنوان صنعت پیشرو و مسئولیت پذیر ، فلسفه وجودی خود را خلق آینده ای بهتر برای ایران معرفی کرده است.

منبع

 

 مدیر عامل فولاد مبارکه با بیان اینکه در حوزه اشتغال طی یک سال گذشته فقط در طرح های آغازی بالغ بر ۲۰۰۰ نفر شروع به کار کرده اند تصریح کرد : در حوزه دانش بنیان که دغدغه امروز کشور است در بازه زمانی ۲ساله فراد دز  نزدیک به ۲۰۰۰ شغل  شروع به کار کرده اند ، در حوزه مسائل شهری اتفاق های بزرگی افتاده است که  می توان به حمایت در ساخت مترو  و ورزشگاه نقش جهان به فعالیت های فولاد اشاره کرد برای حل چالش انرژی در کنار مردم هستیم در شرق اصفهان ،طبق آمار پیش بینی می‌شود طی یک دهه آینده ۴۰ درصد انرژی برق کشوراز طریق انرژی خورشیدی  تامین خواهد شد ، تلاش فولاد مبارکه این است که در حل مشکلات محیط پیرامونی  کار آمد باشد .

بخوانید:  محاسبه الکترونیکی حقوق دولتی معادن

طیب نیا با بیان اینکه هدف فولاد توجه به زندگی و ساخت ایرانی آباد است بیان داشت : ما در عمل می خواهیم به جامعه ثابت کنیم  برای حل مشکلات چاره وجود دارد و ما در حال تلاش هستیم، جامعه باید صنعت را در کنار خود حس کند ، فولاد برای حل مشکل آب ، پساب ۹ شهر اطراف را جمع آوری کرده و امروز ما مصرف خود را با بازچرخوانی  آن به بیش از نصف دهه قبل برداشت آب از رودخانه را کاهش دادیم  این در حالی است که تولید هم افزایش پیدا کرده است .

 طیب نیا تا کید کرد : نیروگاه سیکل ترکیبی فولاد مبارکه نیز با ۶۷ درصد پیشرفت تا سال آینده فاز اول آن به بهره برداری می رسد. فولاد مبارکه عزم خود را جزم کرده تا با شروع یک پروژه و به نتیجه رسیدن آن مردم طعم استفاده از آن را بچشند.

مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه در آیین کلنگزنی بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور اظهار داشت : امروزه دشمن به دنبال تزریق نا امیدی به جامعه‌ است،به ویژه در نسل جوان ، نا امیدی از حل مشکل آب ، انرژی ،اشتغال و بسیار هوشمندانه هم در این خصوص در حال تلاش است که بسیاری از این ها به سبک زندگی فردی ما برمی گردد .