فولاد هرمزگان نشان داده رسیدن به مدل مطلوب توسعه صنعتی امکان پذیر است

مهدی دوستی با ابراز رضایت از عملکرد فولاد هرمزگان به کارگیری خانواده‌های شهدا و ایثارگران در صنعت فولاد را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید از طرق مختلف به اشتغال خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران کمک کنیم چرا که این عزیزان حق زیادی بر گردن همه ما دارند.

انتهای پیام منبع

استاندار هرمزگان، با تاکید بر حضور بانوان در فعالیت‌های اجتماعی، ادامه داد: آمار دانشجویان خانم از ابتدای انقلاب همواره رو به رشد بوده و امسال به ۶۱ درصد رسیده است که نشان از جایگاه ویژه بانوان در منظر جمهوری اسلامی ایران است و موجب شده نگاه ابزاری به زن که قبل از انقلاب مرسوم بود از بین برود‌.

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، مهدی دوستی پیش از ظهر شنبه ۲۲ مهرماه در آیین تجلیل از خانواده‌های معزز شهدا و بانوان محجبه شرکت فولاد هرمزگان، اظهارداشت: فولاد هرمزگان نشان می‌دهد که مدل مطلوب توسعه صنعتی در کشور قابل دست‌یافتن است و هم‌می‌توان فولاد تولید کرد و هم با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی در کنار مردم بود و در عرصه‌های دیگری چون ورزش، فرهنگ و مسائل اجتماعی به استان کمک کرد.

وی افزود: فولاد هرمزگان، در صنعت نیز صرفا محدود به تولید نشده و همزمان با ثبت رکوردهای مختلف در زمینه تولید، طرح‌های توسعه‌ای را نیز دنبال می‌کند که کارخانه آهک، کارخانه اکسیژن و واحد احیای یک میلیون و ۷۲۰ هزار تنی از جمله این موارد هستند.

وی افزود: امروزه جامعه اسلامی ما شاهد حملات شدیدی از سوی دروغ‌پردازان غربی است که زنان را در این حملات محور قرار داده‌اند و حضور پررنگ بانوان در جایگاه‌های مختلف می‌تواند به خنثی‌شدن حملات دشمن کمک کند.

بخوانید:  کروکی آنلاین چه زمانی عملیاتی خواهد شد؟

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان، تلاش و کوشش بانوان در صنایع را مثال عینی امر به معروف عملی، دانست و گفت: در شرایط سخت آب و هوایی کارکردن و غافل نشدن از نقش‌های دیگر موفقیت بزرگی برای جامعه زنان به شمار می‌آید و حضور شما موجب می‌شود که بسیاری از افراد شما را الگوی خود قرار دهند.

وی ادامه داد: عمده ایثارگران، متولدین دهه ۳۰ و ۴۰ هستند و ما فرصت کمی برای قدردانی از این عزیزان داریم بر همین اساس همه باید کمک کنند تا دغدغه‌های این قشر به فوریت مرتفع شود.

دوستی با اشاره به حضور بانوان در صنعت پیشرفته‌ای مانند فولاد، اضافه کرد: در گذشته حضور بانوان در اشتغال محدود بود اما حضور شما در عرصه تولید فولاد نشان از پتانسیل ویژه بانوان است که همزمان با ایفای نقش در توسعه صنعتی در توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه و نقش مادری نیز فعال هستید.