قدیمی ترین انسان جهان کشف شد! + عکس

محققان امیدوارند ارائه تصویر این مرد باستانی بتواند درک بهتری برای باستان‌شناسان درباره نحوه تکامل انسان در طول زمان ایجاد کند.

با این حال، اطلاعات کمی درباره او وجود دارد و می‌دانیم که این مرد به همراه یک تبر سنگی دفن شده است.


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش برنا؛ محققان تصاویری را به عنوان چهره احتمالی یک مرد ۳۰ هزار ساله مصری منتشر کرده‌اند که می‌تواند سرنخ‌های جدیدی درباره تکامل انسان ارائه دهد.

منبع

بر اساس مقاله‌ای که در بیست و دوم مارس منتشر شده است، این اسکلت قدیمی‌ترین نمونه «انسان خردمند» است که تاکنون در مصر کشف شده است و یکی از قدیمی‌ترین اسکلت‌های جهان شناخته می‌شود.

 
قدیمی ترین انسان جهان کشف شد! + عکس

اکنون پس از گذشت ۴۰ سال از کشف این اسکلت، گروهی از محققان برزیلی چهره احتمالی این مرد را با استفاده از ده‌ها تصویر دیجیتالی بازسازی کرده‌اند که حین مشاهده اسکلت‌های این مرد گردآوری شده‌اند. بقایای به جای مانده از این مرد در مجموعه موزه مصر واقع در قاهره نگهداری می‌شود.

گروهی از محققان، تصاویری سه بعدی از چهره بازسازی‌شده مردی را منتشر کرده‌اند که حدود ۳۰ هزار سال پیش در مصر زندگی می‌کرد.

چهره قدیمی ترین انسان کشف شده پیدا شد + عکس

باستان‌شناسان در سال ۱۹۸۰ میلادی، بقایای اسکلت مردی را در یک محوطه باستان‌شناسی واقع در «دره نیل» از دل خاک بیرون کشیدند. بررسی‌های انسان‌شناسی نشان داد که این مرد در زمان مرگ ۱۷ تا ۲۹ ساله بوده و قد آن ۱۶۰ سانتی‌متر بوده است.

بخوانید:  ایران عزیز ایرانی قوی/ ظرفیت های فراوانی در کشور داریم

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف