قرارداد تولید 20 هزار سامانه تله‌ماتیک خودروهای متصل امضا شد

وی بیان داشت: ساخت و تجاری‌سازی این سامانه منجر به کاهش ۵۰ درصدی ارزبری در این حوزه خواهد شد.

وزیری گفت: سامانه تله‌ماتیک یک اینترنت سیار در اختیار خودرو خواهد گذاشت که نرم‌افزار آن تولید جهاد دانشگاهی شریف و سخت‌افزار آن تولید شرکت تام ایران‌خودرو است و سال آینده بر روی خودروی ریرا نصب خواهد شد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

وی ادامه داد: با استفاده از این سامانه می‌توان از ترافیک، پارکینگ‌های در دسترس، دریافت خدمات پس از فروش، ارتباطات اورژانسی، مطلع شدن از سرقت خودرو و … اطلاع یافت.

برای سال نخست تولید ۲۰ هزار دستگاه از این سامانه بین شرکت تام به نمایندگی از ایران‌خودرو و شرکت صنایع الکترونیک شیراز (صاشیراز) به نمایندگی از وزارت دفاع منعقد شد و به امضا رسید.

انتهای پیام/ 

مهندس عابدی با بیان اینکه در گام اول تلاش شد طی جلسات مستمر با خودروسازان، ادبیات و گلوگاه های این حوزه شناسایی و تبیین گردد افزود: البته این مشارکت از جنس هم افزایی است نه رقابت با سایر تامین کنندگان و در در واقع وزارت دفاع هر جا که احساس نیاز از لحاظ قابلیت فنی یا دانشی وجود داشته باشد حضور می یابد و در همین راستا  تا کنون تعداد زیادی قطعات پیشرفته و مورد نیاز خودرو در مجموعه صنایع الکترونیک وزارت دفاع ساخته شده که بخشی از آن مربوط به صنایع الکترونیک شیراز می باشد

وی افزود: صنعت خودرو از صنایع مادر و زیربنایی و استراتژیک کشور هست ازاین رو وظیفه داریم که در برنامه های تعیین شده با هدف ارتقا کیفیت وقابلیت،بومی سازی و عبور از تحریمها در این صنعت مهم مشارکت داشته باشیم.

بخوانید:  لحظه اهدای جام و جشن قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی‌ ایران

وی با بیان اینکه تولید انبوه این محصول راهبردی آغاز شده است تصریح کرد: با توجه به پررنگ تر شدن تجهیزات الکترونیک و نرم افزار پایه در محصولات و صنایع گوناگون همچون خودرو، دستاوردهای صنایع الکترونیک در کشور بیش از پیش اهمیت می یابد.

 “کیوان وزیری گودرزی” مدیرعامل شرکت تام ایران‌خودرو در مراسم امضای قرارداد تولید سامانه تله‌ماتیک خودروهای متصل افزود: این پروژه چهارمین پروژه‌ای است که در سال مزین به “تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین” با توان مهندسان داخلی اجرایی می‌شود.


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری برنا، مهندس علیرضا عابدی مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک شیراز در ابن مراسم با بیان اینکه  دستاوردهای صنایع الکترونیک در وزارت دفاع گامی در راستای تحقق رونق تولید ملی و همکاری با شرکت های دانش بنیان است گفت:  شرکت صنایع الکترونیک شیراز وابسته به شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع با اتکا به قابلیتهای تکنولوژیهای دفاعی، زیرساخت ها و شبکه همکار و براساس راهبرد وزارت دفاع برنامه جدی و رو به توسعه ای برای ایفای نقش در توسعه تولید ملی و رونق اقتصادی کشور دارد که این نقش با توجه به پررنگ تر شدن تجهیزات الکترونیک و نرم افزار پایه در محصولات و صنایع گوناگون بیش از پیش اهمیت میابد.

وی در توضیح سامانه تله ماتیک گفت: این سامانه شامل مجموعه ای از سخت افزارهای مربوط به خودروهای متصل (TCU) است که قابلیت های بسیار خوبی در حوزه اینترنت سیار؛ تماس اضطراری ؛ اعلان وقوع تصادف و ارایه خدمات شهر هوشمند را ایجاد می کند

مدیرعامل شرکت تام ایران خودرو اظهار داشت: به‌منظور حضور در بازارهای صادراتی، دو نوع برد مختص ایران و بازار خاورمیانه و همچنین اروپا و دیگر بازارها تولید خواهد شد.

بخوانید:  بی‌نظیر‌ترین کمپ تمرینی را داریم+فیلم