قرارگاه جوانی جمعیت چهارمحال و بختیاری فعال شد

 

وی با تأکید بر اهمیت حضور کارشناسان و پزشکان در میدان عمل برای مدیریت، هدایت، کنترل و نظارت، رسالت کارشناسان، تریبون‌داران، واعظان و سخنرانان، مداحان و رسانه‌ها و مسوولان در راستای تبیین اهمیت موضوع جمعیت و جوانی جمعیت و فرزندآوری را تبیین کرد و گفت: بزرگ‌ترین مؤلفه قدرت هرکشوری مسئله نیروی انسانی و جمعیت جوان است.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

اکبری افزود: تغییر سبک زندگی ایرانی – اسلامی و حرکت به سمت سبک زندگی غربی، تجردگرایی، سقط جنین، ناباروری، تک فرزندی از مشکلات فراروی جامعه در بحث جوانی جمعیت است.

به گزارش برنا؛ سردار علی محمد اکبری روز چهارشنبه در همایش علمی با عنوان”سقط جنین غیرقانونی، عوارض و پیامدهایی جسمی، روحی، روانی و معنوی” در دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: تأکید رهبر معظم انقلاب در کلان کشور بر مساله پیری جمعیت نشان‌دهنده اهمیت این موضوع است که بی‌توجهی به آن اثرگذاری امنیتی دارد و باعث تسلط دشمن می‌شود.

 


آیا این خبر مفید بود؟

در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و معضلات پیری جمعیت،همایش علمی تحت عنوان سقط جنین غیرقانونی، عوارض و پیامدهایی جسمی، روحی، روانی و معنوی مرتبط با آن با حضور نماینده ولی فقیه در استان، فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم علیه السلام، استادان، پزشکان و پیراپزشکان، در دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با همت سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

وی با اشاره به وعده‌های الهی در قرآن پیرامون تأمین رزق و روزی فرزندان، هدف از بعثت پیامبر اکرم را نجات بشر دانست وگفت: رسول گرامی اسلام از زنده به گور کردن دختران در زمان جاهلیت جلوگیری کردند.

بخوانید:  محدودیت صادرات تراشه سازی در ژاپن

اکبری گفت: قرارگاه جوانی جمعیت تحت عنوان قرارگاه سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی در سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام راه اندازی شده که وظیفه آن بسیج هماهنگی در خصوص توجه به جوانی جمعیت است و حضور کارشناسان، پزشکان و مسئولان در این جلسه نتیجه کارهای این قرارگاه است.

اکبری پیشگیری از سقط جنین‌های غیرقانونی را اقدامی ارزشمند دانست و با اشاره به برخی دلایل روی آوردن عده‌ای از خانواده‌ها به سمت این کار که طبق احکام شرعی حکم آن قصاص است، اظهار داشت: ضعف بُنیه اعتقادی، آسیب‌های اجتماعی، طلاق، تغییر سبک زندگی از ایرانی- اسلامی به سوی سبک زندگی غربی مانند سوق دادن مردم به سوی نگهداری حیوانات به جای فرزندآوری، مشکلات ناباروری از عوامل کاهش جمعیت است.

 

وی با اشاره به نقش کارشناسی امور در دوران دفاع مقدس مانند عبور از رودخانه وحشی اروند که باعث حیرت کارشناسان نظامی دنیا شد، تصریح کرد: امروز باید ضعف و نقص‌ها در زمینه کاهش فرزندآوری از سوی کارشناسان بررسی شود و بر نقاط موفقیت آمیز تمرکز داشته باشیم.

اکبری حل مساله پیری جمعیت را از خرمشهرهای درپیش دانست و گفت: منظور از خرمشهرهای درپیش، جنگ نظامی نیست، بلکه یکی از سختی‌های پیش روی ما بحث پیری جمعیت است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم علیه السلام با اشاره به اینکه بیشترین شهدا و مدافعین انقلاب و کشور از بین قشر جوان بوده‌اند، ادامه داد: شور و نشاط جوانی و قوای جسمانی و روحی و روانی یک جوان با افراد سنین بالا بسیار متفاوت و اثرگذارتر است.

این مقام ارشد نظامی استان خاطرنشان کرد: به دلایل مختلف در تله کاهش جمعیتی گرفتار شدیم که ناشی از اطلاعات نادرست و ناخواسته و هدایت شده از سوی دشمن بوده است.

بخوانید:  گم شدن روزانه ۵۰ میلیون نان لواش

وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب در چهارمحال و بختیاری از نظر وجود کارشناسان و گروه‌های جهادی پزشکی افزود:می‌توانیم همچون بسیاری از عرصه‌های موفقیت‌آمیز دیگر، در بحث موضوع جمعیت و جوانی جمعیت نیز با هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود، در سطح کشور پیشتاز باشیم.