قصور برخی عابرین پیاده در تصادفات رانندگی/ خسارت ۵ میلیاردی به اقتصاد ایران در اثر هر تصادفآیا این خبر مفید بود؟


تصادف زنجیره ای در بزرگراه اشرفی اصفهانی

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ تصریح کرد: برخی افراد به پلیس راهور اعلام می کنند که چون شرایط اقتصادی مردم سخت است پلیس درباره مجازات عدم رعایت قوانین رانندگی به مردم سخت نگیرد اما این حرف و مطالبه اشتباه است زیرا تمام سخت گیری های پلیس راهنمایی و رانندگی به مردم برای افزایش آرامش ونظم و عدم اتلاف وقت است.

وی خاطرنشان کرد: هر فردی که در اثر تصادف فوت می کند 5 میلیارد تومان به اقتصاد ایران خسارت وارد می شود؛ گاهی اوقات فرد فوت شده سرپرست خانواده بوده و کل مسیر زندگی اعضای خانواده و بچه ای که دیگر درس نمی خواند و باید کار کند تغییر اساسی پیدا می کند.

انتهای پیام/

سرهنگ شریفی گفت: سالیانه 17 هزار نفر در اثر تصادف فوت می کنند که اگر تعداد آنها را تقسیم بر 365 روز سال کنیم روزی 52 نفر می شود؛ اگر دیه روزانه 52 را بر اساس نرخ دیه سالجاری که حدود 400 میلیون تومان است کنیم عدد بسیار بزرگی می شود. علاوه بر رقم بالای دیه، هزینه زیادی هم باید برای تعمیر وسایل نقلیه آسیب دیده انجام شود؛ ساعت های زیادی و هزینه های زیادی خرج آموزش افرادی که در اثر تصادفات فوت کرده اند شده است؛ هزینه زیادی هم برای پوشاک، مراسم ختم و هزینه های جانبی دیگر می شود که در نهایت از جیب اقتصاد ایران خارج شده و آسیب زیادی به کشور وارد می شود.

بخوانید:  خطبه عقد زوج جوان بهاری در قالب سلسله جشن‌های وصال قرائت شد

منبع


قصور برخی عابرین پیاده در تصادفات رانندگی/ خسارت 5 میلیاردی به اقتصاد ایران در اثر هر تصادف

در گفت وگو با برنا مطرح شد