قطارمسافربری با قابلیت های فوق ویژه راه اندازی می شود


قطارمسافربری با قابلیت های فوق ویژه راه اندازی می شود

این قطار که به طور مشترک توسط شرکت دولتی یکپارچه صنعتی CRRC و ترانزیت ریلی چنگدو ساخته شده است، اولین قطار مسافربری با نیروی هیدروژنی در چین است که بردی معادل 373 مایل (600 کیلومتر) دارد و چیزی جز آب منتشر نمی کند. قابلیت رانندگی خودران، با ارتباطات 5G، بیدار شدن خودکار، استارت و توقف و بازگشت به انبار را دارد.

آلمان در این نوع کارها پیشتاز است و از سال گذشته حدود 14 قطار آلستوم با سوخت هیدروژنی در حال خدمت است. ماشین CRRC می تواند قطارهای آلمانی را با سرعت حدود 20 کیلومتر در ساعت (12 مایل در ساعت) شکست دهد، اما قطارهای آلمانی در حال حاضر برد بسیار بیشتری را در 620 مایل (1000 کیلومتر) ارائه می دهند.


آیا این خبر مفید بود؟

خبرگزاری برنا-زهرا وجدانی؛ بزرگترین تولید کننده وسایل نقلیه ریلی جهان قطاری با آلایندگی صفر راه اندازی کرده است که روی سلول های سوختی هیدروژنی با بافر ابرخازن کار می کند. این قطار چهار واگنی قادر به سرعت 100 مایل در ساعت (160 کیلومتر در ساعت) است که سریع‌ترین قطار هیدروژنی تا به امروز است.


قطار 1

چین قطار هیدروژن ابر خازن با سرعت 100 مایل در ساعت راه اندازی می کند.

طبق اطلاعات Trends فقط کمی بیش از 1000 ایستگاه هیدروژن در جهان وجود دارد که حدود یک سوم آنها در چین هستند.

جالب است بدانید که در حالی که ژاپن و کره پر سر و صداترین کشورهایی بوده اند که به دنبال هیدروژن سبز به عنوان راه حل حمل و نقل هستند، آخرین آمار نشان می دهد چین در استقرار واقعی ایستگاه های سوخت گیری هیدروژن پیشتاز است.

بخوانید:  ارزآوری ۵۰ میلیون دلاری با آغاز فاز دوم پروژه افزایش ظرفیت تولید شرکت نفت پارس توسط ستاد اجرایی فرمان امام

منبع


|