قیمت گردو تازه چقدر است؟


قیمت گردو تازه چقدر است؟

گردو یکی از ارزشمندترین و خوشمزه‌ترین خوراکی‌های ایرانی است که در مناطق کشور در زمان‌های مختلفی برداشت می‌شود.

گردو  یکی از ارزشمندترین و خوشمزه‌ترین خوراکی‌های ایرانی است که در مناطق کشور در زمان‌های مختلفی برداشت می‌شود. تویسرکان یکی از مناطقی است که هر ساله بهترین و باکیفیت‌ترین گردوی ایرانی را وارد بازار می‌کند. گردوهای چرب و خوش‌طعمی که هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی از آن استقبال می‌شود. این گردو نتیجه طبیعت بی‌نظیر ایران است که ارزشش کمتر از طلا نیست.

آیا گردوی تویسرکان بهترین گردوی ایرانی است؟

احتمالا می‌دانیم که حضور گردو در ایران سابقه بسیار طولانی دارد و از صدها سال پیش وجود داشته است. مردم ایرانی از دیرباز تا امروز گردو را در وعده‌های غذایی خود داشته‌اند اما امروزه به دلایل متعدد از جمله وضعیت اقتصادی افراد کمتر برای خرید آن اقدام می‌کنند.

شما هم امکان ندارد که خریدار گردو باشید و نام گردوی تویسرکان به گوش‌تان نخورده باشد. دو منطقه نهاوند و تویسرکان با درختانی کهنسال از مهمترین مناطق تولید گردو در کشور هستند. گردوهای تویسرکان که بهترین گردوی ایرانی محسوب می‌شود با مغز سفید و چرب و کیفیت بالا هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی فروخته می‌شود.

چه عواملی در قیمت گردو تاثیرگذار است؟

کیفیت گردو تحت تاثیر عوامل مختلف زیادی است که یکی از مهمترین آن‌ها آب‌وهوا است. در برخی از ماه‌های سال ممکن است هوا به صورت ناگهانی سرد شود و درخت‌ها را دچار سرمازدگی کند. اما خبر خوب این است که امسال گردوها دچار سرمازدگی نشده‌اند و از کیفیت بالایی هم برخوردارند.

اما عواملی که می‌تواند قیمت گردوی تویسرکان و به صورت کلی‌تر قیمت گردوی ایرانی را تحت تاثیر قرار دهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

نرخ ارز: از آنجایی که گردوی ایرانی به کشورهای دیگر هم صادر می‌شود، نرخ ارز می‌تواند تاثیر مستقیم روی قیمت آن داشته باشد.

حجم تولید: حجم تولید سالانه گردو از دیگر عواملی است که می‌تواند روی قیمت تاثیرگذار باشد. هرچقدر تولید سالانه بیشتر باشد، قیمت گردو افزایش کمتری خواهد داشت.

مغز گردو: مغز گردو باید سفید سالم باشد. هر چقدر رنگ مغز گردوها تیره‌تر شود و خردتر باشد از قیمتش کاسته می‌شود.

از دیگر موارد مهم در قیمت گردو میزان چرب بودن، تازه بود و میزان مغزدهی آن است.

قیمت گردو تازه تویسرکان ۱۴۰۱

لیست قیمت گردوهای تویسرکان را در جدول زیر می‌بینید.

2

 توجه داشته باشید که قیمت گردو بعضا به صورت روزانه تغییر می‌کند. در Poostkaghazi.com قیمت هر کیلو گردو را می‌توانید به صورت روزانه چک کنید.

 

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع