لرستان می تواند قطب جدید اسکی ایران شود /میزبانی شایسته الیگودرز در اسکی بین المللی صحرانوردی

وی افزود: ما اینجا برف خوبی داریم و منطقه تمندر الیگودرز از مناطق خوبی است، اما نیاز به حمایت بودجه‌ای دارد و تمام این حمایت‌ها لازم است که از سوی دولت ایران و استانداری لرستان اتفاق بیفتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا از لرستان ؛ محمدتقی شمشکی سرمربی تیم اسکی جمهوری اسلامی در گفت‌ وگو با خبرنگار  برنا با ابراز رضایت از پیست اسکی تمندر ، اظهار کرد: این پیست باکیفیت و زیبا بوده و ازنظر امکانات و موقعیت بسیار عالی است و هیئت اسکی استان لرستان و شهرستان الیگودرز نیز تمام امکانات لازم را فراهم کرده بودند.

نماینده فدراسیون جهانی اسکی با اشاره به لزوم حمایت‌های مالی از فدراسیون اسکی ایران، عنوان کرد: توقع بنده این بود که وقتی منطقه به این زیبایی و خوبی وجود دارد، شرکت‌کنندگان بیشتری در این مسابقات حضور یابند.


آیا این خبر مفید بود؟

ازکان نماینده فدراسیون جهانی اسکی هم با اشاره به موقعیت بسیار خوب پیست اسکی تمندر الیگودرز و بالا بودن سطح مسابقات در گفت‌وگو با برنابر سرمایه‌گذاری بیشتر برای توسعه پیست تمندر تأکید کرد.

ازکان عنوان کرد: نیاز به آموزش و تعلیم از طریق فدراسیون اسکی در این زمینه وجود دارد و وسایلی که برای برگزاری مسابقات بین‌المللی برای این پیست لازم است نیز باید تأمین شود.

گفت وگو‌ :امیر محمود داودی نژاد

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع  

وی با اشاره به محیط عالی و قهرمان‌پرور الیگودرز، عنوان کرد: در این شهرستان می‌توانیم قهرمانان خوبی را در آینده درزمینهٔ اسکی داشته باشیم.

بخوانید:  آشغال‌ترین باطری دنیا را بشناسید!

شمشکی با ابراز رضایت از برگزاری مسابقات، افزود: پیست تمندر الیگودرز وسعت بسیار خوبی دارد و به‌راحتی توانستیم مانور خوبی بدهیم و پیست را به‌صورت استاندارد در فدراسیون جهانی ثبت کنیم.

الیگودرز در دامنه کوهستانی شرق استان لرستان قرار دارد و با آب‌وهوایی سرد در زمستان، مطلوب و معتدل در بهار و تابستان ازجمله شهرهای مرتفع و سردسیر ایران است؛ از شمال به شهرستان خمین، محلات و اراک و از جنوب به دزفول، کوهرنگ و فریدون‌شهر و از شرق با داران،‌ گلپایگان و خوانسار همسایه است و از غرب به دورود، ازنا، شازند، بروجرد و خرم‌آباد راه دارد.

وی افزود: پیست تمندر الیگودرز استانداردهای لازم را دارد، اما لازم است که تجهیزات و نیروی انسانی موردنیاز آن فراهم شود تا شاهد برگزاری مسابقات بین‌المللی در این پیست باشیم.

پیست اسکی بین‌المللی تمندر الیگودرز یکی از مهم‌ترین طرح‌های گردشگری و ورزش‌های زمستانی است که در صورت توجه و تجهیز به امکانات موردنیاز می‌تواند یکی از بهترین پیست‌های اسکی بین‌المللی در سطح جهانی باشد.