لزوم ایجاد قرارگاه فرهنگی افزایش جمعیت در سطح کشور


لزوم ایجاد قرارگاه فرهنگی افزایش جمعیت در سطح کشور

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز بر لزوم ایجاد قرارگاه فرهنگی در موضوع افزایش جمعیت در سطح کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز، با تاکید بر لزوم ترویج فرزندآوری در کشور، گفت: در بحث جمعیت نیازمند فعالیت های علمی و اجرایی هستیم از این رو ایجاد قرارگاه فرهنگی در این موضوع می تواند به انسجام عملکرد دستگاه‌های فرهنگی کمک کند.

وی توجه به راهبردهای جامع در بحث افزایش جمعیت را خاطر نشان شد و گفت: افزایش جمعیت و رشد فرزندآوری موجب قدرت اقتصادی و کاهش آسیب های اجتماعی می‌شود.

وی از کاهش جمعیت به عنوان یکی از چالشهای پیش روی کشورمان نام برد افزود: بر اساس نظرات کارشناسان افزایش جمعیت باید به عنوان یکی از اولویت ها مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: باید بدون تعارف مخاطرات این روند کاهشی را اطلاع رسانی کرد چون اگر جامعه فرزندآور نشود به طور قطع انواع ناهنجاری های اجتماعی شدت گرفته و شادابی از جامعه رخت خواهد بست.

وی ادامه داد: بر اساس آمارهای رسمی ارایه شده هم اکنون ۴۴ درصد جمعیت کشور در رده سنی میانسالی و ۲۵ درصد در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال قرار دارند و در چنین شرایطی لزوم بازنگری های عمیق در سیاست های جمعیت الزامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از  صحبت‌های خود با اشاره به برافراشته شدن پرچم همجنسگرایان در سفارتخانه های انگلیس و ایالات متحده در یکی از کشورهای اسلامی منطقه گفت: این اتفاقات در کشورهای مسلمان جای تاسف و تامل دارد.

بخوانید:  افتتاح ۵۰ کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان

وی بازگشت ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی پس از طی مسافت ۶۵ هزار کیلومتری به دور جهان را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: بازگشت غرور آفرین ناو گروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نشان از قدرت نیروی دریایی ارتش است و افتخاری بزرگ برای جمهوری اسلامی است.

خبرنگار: حمیده بردباری

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع