لزوم بازنگری در هزینه‌های خدمات شهری برای کاهش هزینه‌های نگهداری شهر


لزوم بازنگری در هزینه‌های خدمات شهری برای کاهش هزینه‌های نگهداری شهر

رئیس شورای اسلامی شهر قم با تأکید بر بازنگری ساختار خدمات شهری گفت: روند افزایشی هزینه خدمات شهری زیاد بوده و بیشتر هزینه‌ها در بخش نیروی انسانی است که به نظر می‌رسد نیاز به بازنگری دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، دکتر حسین اسلامی در شصت و هفتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم، با اشاره به روز ۲۶ آذرماه روز ملی حمل‌ونقل اظهار داشت: معضل آلودگی هوا به‌عنوان یکی از معضلات کلان‌شهرها ارتباط مستقیمی با کیفیت و کمیت حمل‌ونقل عمومی دارد.

وی با ابراز امیدواری از تغییر رفتارها و فرهنگ ترافیک در شهر افزود: برای افزایش استفاده مردم از حمل‌ونقل عمومی و کاهش تردد خودروهای شخصی، باید افزایش کیفیت و کمیت حمل‌ونقل عمومی در کنار کار فرهنگی در دستور کار معاونت حمل‌ونقل شهرداری و کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر قرار گرفته و به آن توجه شود و از رانندگان نمونه ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تشکر و قدردانی می‌کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم  در ادامه به لایحه ۳۰ درصد کاهش بهای خدمات بازدید سازمان آتش‌نشانی از بیمارستان امام رضا(ع) متعلق به سازمان تأمین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این بیمارستان به قشر خاصی خدمات‌رسانی می‌کند و در دوران کرونا نیز بسیار فعال و در خدمت مردم بوده و شایسته این تخفیف است.

وی تأکید کرد: تبعیض ناروا اشکال دارد اما این تبعیض اشکال نداشته و این بیمارستان از سایر بیمارستان‌ها متفاوت است و نیاز به این مساعدت دارد.

اسلامی در پایان به افزایش هزینه خدمات شهری مانند رفت‌وروب اشاره کرد و گفت: روند افزایشی هزینه خدمات شهری زیاد بوده و بیشتر هزینه‌ها در بخش نیروی انسانی است، اما سؤال اصلی این است که با این روش می‌توانیم ادامه بدهیم یا خیر، که به نظر می‌رسد نیاز به بازنگری دارد.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع