لزوم حرکت دانشگاه به سوی انتخابات

کلانتری ادامه داد: این موضوع طی نامه ای از سوی ستاد انتخابات کشور به استانداران نیز ابلاغ شده است.

انتهای پیام/منبع

کلانتری تصریح کرد: دشمن درصدد مایوس کردن مردم از صندوق های رای است این در حالی است که مردم با آرای خود می توانند نسبت به آینده کشور تاثیر گذار باشند و افراد صالح و خدوم را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند.

وی افزود: یکی از مهمترین مسائل حضور نامزدهای انتخاباتی در دانشگاه ها است. از این جهت پیرو نشست ها و مکاتباتی که با وزارت کشور داشتیم این اقدام تسهیل شد. در آخرین مکاتبه ای که با ستاد انتخابات کشور انجام گرفت مقرر شد تا استانداران با هماهنگی روسای دانشگاه ها حضور عادلانه نامزدهای انتخاباتی در جمع اساتید، دانشجویان و تشکل های دانشجویی را فراهم سازند.

معاون فرهنگی و اجتماعی کشور گفت: با توجه به مرجعیت فکری اساتید، دانشجویان و تشکل های دانشجویی و نقش و جایگاه دانشگاهیان در افزایش مشارکت مردم در انتخابات، لازم است تا فضای انتخاباتی در دانشگاه پر رونق باشد.

 به گزارش خبرگزاری برنا، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی  و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اهمیت موضوع انتخابات و مشارکت گفت: از چند ماه گذشته تلاش کرده ایم تا فضای دانشگاه ها به سمت انتخابات حرکت کند و تاکید کردیم که عمده کنش گری در این رابطه بر عهده دانشجویان باشد.

بخوانید:  پوتین اشتباه کند ارتش روسیه را نابود می‌کنیم