لزوم ورود بخش خصوصی به طرح شیرین سازی آب خزر/ دولت در انتقال آب جنوب ریالی هزینه نکرده است


لزوم ورود بخش خصوصی به طرح شیرین سازی آب خزر/ دولت در انتقال آب جنوب ریالی هزینه نکرده است

نائب رئیس کمییسیون برنامه و بودجه مجلس وی با اشاره به مسئله شیرین سازی آب خزر گفت: بخش اعظم آورده انتقال آب دریای خزر برای شیرین سازی را باید بخش خصوصی فراهم کند و وزارت نیرو صرفا می تواند آب حاصل را برای شرب خریداری کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا از گرگان؛ محسن زنگنه در جلسه شورای اداری شهرستان گنبد کاووس اظهار کرد: در سال ۱۴۰۱ یکی از برجسته ترین سال های بودجه ای کشور را داشتیم.

وی افزود: سال گذشته نخستین سالی بود که با کسری بودجه عمومی روبرو نبودیم اما تراز عملیاتی مثل همیشه منفی بود.

وی بیان کرد: سال ۱۴۰۱ از ۴۴۰ هزار میلیارد تومان درآمد های نفتی مصوب در کشور، ۴۱۰ هزار میلیارد تومان محقق شد و در فروش نفت به نسبت سال ۱۴۰۰ رشد قابل توجه ای داشتیم.

وی تصریح کرد: صادرات غیر نفتی ایران در سال گذشته ۵۳ میلیارد دلار بوده است و همچنین ۱۳۴ هزار میلیارد تومان از بازپرداخت اوراق تسویه شد.

زنگنه ادامه داد: اصلاح قوانین و عملکرد دولت باعث شد تا سال گذشته شاهد تحقق ۱۰۲ درصدی درآمد های مالیاتی باشیم که نسبت به سال ۱۴۰۰، ۵۶ درصد رشد را شاهد بودیم که دلیل آن اضافه شدن ۲.۵ میلیون مودی جدید مالیاتی بوده است.

به اعتقاد وی، حکومت نباید بنگاه داری کند زیرا این وظیفه بخش خصوصی است.

زنگنه گفت؛ در کارهایی که منفعت دارد دولت باید خود را کنار کشیده تا بخش خصوصی وارد عمل شود.

بخوانید:  برگزاری آیین شام غریبان امام رضا(ع) در مشهد

سیاست دولت واگذاری به استان است و تصور می کند استان عادل است.

وی با اشاره به مسئله شیرین سازی آب خزر گفت: بخش اعظم آورده انتقال آب دریای خزر برای شیرین سازی را باید بخش خصوصی فراهم کند و وزارت نیرو صرفا می تواند آب حاصل را برای شرب خریداری کند زیرا دولت نمی تواند به این منظور بودجه ای در نظر بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از سیاست های اصلی در برنامه هفتم واگذاری اقتصاد به مردم است، یادآور شد: در حال حاضر دولت در انتقال آب در جنوب یک ریال هم هزینه نکرده است.

وی علت نیامدن بخش خصوصی را  به گلستان عدم وجود زیرساخت ها عنوان کرد.

انتهای پیام 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع