لغو روادید، سیاست قطعی برای توسعه گردشگری نیست

وی با بیان اینکه این سیاست باید در کنار سایر سیاست‌ها پیگیری می‌شود، افزود: در برنامه هفتم برای توسعه زیرساخت‌ها چند اقدام کلیدی انجام شد که یکی از آن‌ها ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از سوی مجتمع‌های ترکیبی و مکلف شدن شورا‌های برنامه ریزی استان به تخصیص برخی از اعتبارات تملک و دارایی شان بود.

معاون گردشگری کشورتصریح کرد: یکی از سیاست‌ها ی تسهیل توسعه گردشگری، ورود به بازار‌های هدف و ارتباط با آن‌ها از طریق لغو روادید است، همچنین طرح تسهیل تردد گردشگران با خودرو هم از دیگر موضوعاتی بود که از کشور عراق آغاز شد.

انتهای پیام/منبع

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا اردبیل پایتخت گردشگری ۲۰۲۳ بود، سمنان پایتخت کشور‌های جاده ابریشم شد و یزد در ۲۰۲۴ پایتخت گرشگری کشور‌های آسیایی لقب گرفت.

علی اصغر شالبافیان، معاون گردشگری کشور در گفت وگو با خبرنگار گردشگری خبرگزاری برنا در پاسخ به این سوال که با توجه به لغو روادید برای ۳۳ کشور، آیا زیرساخت‌های فعلی پاسخگوی نیاز گردشگران خارجی است؟ گفت: یکی از برنامه‌های توسعه گردشگری تسهیل دسترس پذیری به بازار‌های هدف است.

شالبافیان یکی دیگر از برنامه‌ها را تسهیل تردد از طریق حمل و نقل هوایی و تقویت حضور ایرلاین‌های خارجی در کشور عنوان کرد و گفت: ما سیاست لغو روادید را در کنار سیاست‌های دیگر پیگیری می‌کنیم، ضمن اینکه در حوزه تقویت زیرساخت‌ها اقداماتی انجام شده و برخی اقدامات هم در حال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه لغو روادید، سیاست قطعی برای توسعه گردشگری نیست، گفت: قرار بر این نیست که با لغو روادید از سوی جمهوری اسلامی شاهد افزایش قابل توجه گردشگر در کوتاه مدت باشیم.

بخوانید:  آذین‌بندی حرم امیرالمؤمنین(ع) در آستانۀ عید غدیر

معاون گردشگری کشور تأکید کرد: ما در راستای توسعه گردشگری، سیاست بازاریابی منطقه‌ای را در استان‌ها پیگیری کردیم که با اروند آغاز شد و هدف از آن، توزیع گردشگر در نقاط مختلف کشوربود، چون معتقدیم اگر تمرکز زدایی صورت گیرد شاهد حضور گردشگر در همه شهر‌ها و مراکز استان‌ها خواهیم بود.