لنزهایی که در مورد بیماری آلزایمر هشدار می دهند


لنزهایی که در مورد بیماری آلزایمر هشدار می دهند

محققان کره جنوبی، نوعی لنز ابداع کردند که می‌تواند امکان تشخیص به موقع آلزایمر را فراهم کند.

خبرگزاری برنا-زهرا وجدانی؛ مانند بسیاری از موارد دیگر، هر چه زودتر بیماری آلزایمر تشخیص داده شود، اقدامات بیشتری می توان برای کاهش سرعت پیشرفت آن انجام داد.

پژوهشگران کره جنوبی، نوعی لنز پلیمری ابداع کردند که می‌تواند امکان تشخیص به موقع آلزایمر را فراهم کند.

این لنز پلیمری شفاف زیست سازگار که توسط دانشمندان مؤسسه ماشین‌آلات و مواد کره (KIMM) ساخته شده است، در پشت قرنیه کاشته می‌شود، جایی که با دید بیمار تداخلی نخواهد داشت.

این دستگاه دارای یک آرایه رنده مانند از خطوط موازی کوچک است که مستقیماً روی سطح آن حک شده است. لایه‌ای از هیدروژل شفاف که بالای آن رنده قرار دارد، به همین ترتیب دارای آرایه‌ای از شکاف‌های موازی است که از میان آن عبور می‌کند. در شرایط عادی، خطوط و شکاف ها به گونه ای در یک راستا قرار می گیرند که یک الگوی خنثی را تشکیل می دهند

با این حال، اگر حتی مقادیر کمی از مواد شیمیایی بیومارکر مرتبط با آلزایمر در مایع چشمی وجود داشته باشد، باعث تماس هیدروژل می شود. با انجام این کار، فاصله شکاف های آن تغییر می کند. در نتیجه، هنگامی که با خطوط زیرین روی خود لنز ترکیب شوند، چیزی را ایجاد می کنند که به عنوان الگوی موآر شناخته می شود.

این یک نوع الگوی استروبینگ است که گاهی اوقات هنگام نمایش لباس های راه راه ریز یا سایر موارد راه راه روی صفحه تلویزیون دیده می شود.

اگرچه الگوی موآر لنز برای بیمار قابل مشاهده نیست، اما می‌توان آن را با میکروسکوپی که به عنوان بخشی از معاینه منظم روی چشم او قرار می‌گیرد، تشخیص داد.

این فناوری قبلاً روی چشمان خوک استخراج شده آزمایش شده است.

همچنین مقاله ای در مورد این مطالعه توسط محقق KIMM JaeJong Lee نوشته و اخیراً در مجله Bioactive Materials منتشر شده است.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع