لژیونرها برگ برنده تیم ملی خواهند بود/ صعود ایران رویاپردازانه نیست

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

پیشکسوت فوتبال گفت: می‌توانیم نیم نگاهی به صعود از گروه خود در جام جهانی داشته باشیم.

وی ادامه داد: ولز هم سبکی نزدیک به فوتبال انگلیس دارد ولی قدرتش به مراتب کمتر از انگلیس است اما باید توجه کنیم که با این وجود هم نباید این تیم را دست کم بگیریم. در مجموع قوی ترین حریف ما در جام جهانی انگلیس است ولی فوتبال مان نشان داده برابر تیم های بزرگ همواره با انگیزه ای مضاف بازی می کند، مضاف بر این که فوتبال غیرقابل پیش بینی است که بعضی اوقات به ضرر تیم ها می شود در برخی موارد به سودشان. امیدوارم جدا از مسائل فنی در قطر اتفاقات غیرقابل پیش بینی روی خوشش را به ما نشان بدهد و بتوانیم از آن نهایت استفاده و بهره را ببریم. 

ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا وضعیت حال حاضر تیم ملی فوتبال در آستانه اعزام این تیم به قطر را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: تیم ایران از شرایط خوبی برخوردار است و پس از دو بازی تدارکاتی حالا قرار است دو بازی دیگر برابر نیکاراگوئه و تونس برگزار کنیم که می تواند در آستانه رقابت های جام جهانی در قطر محک خوبی برای کادر فنی باشد.

خبرنگار: سمیه قدیری

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف

لژیونرها برگ برنده تیم ملی خواهند بود/ صعود ایران رویاپردازانه نیست

مربی سرشانس فوتبال در خصوص این که صعود از مرحله گروهی تا چه حد می‌تواند برای ما به واقعیت تبدیل شود، افزود: تحقق این مساله برای ما رویاپردازانه نیست. بازی های اخیر تیم ملی برابر اورگوئه و سنگال (تیمی که در قاره آفریقا قهرمان است و مهره های زیادی را در سراسر دنیا به عنوان لژیونر در اختیار دارد) نشان داد تیم ما از نظر بضاعت و توان فنی در حدی است که می توانیم در مرحله گروه نتایج خوبی را بگیریم. البته باید به این موضوع اشاره کنم ما گروه آسانی نداریم اما با توجه به گروه و قرعه تیم های آسیایی دیگر شرایط برای صعود بهتر است. با وجود این که تیم آمریکا تیم ضعیفی نیست و نسبت به سال های قبل قوی تر شده ولی می بینیم در دیدار تدارکاتی برابر ژاپن شکست می خورد و این یعنی آمریکا تیم شکست ناپذیری نیست.

بخوانید:  دعای پرفیض عرفه

ابراهیم قاسمپور در گفت‌وگو با برنا

منبع

مربی فوتبال که به دعوت از فدراسیون قطر مهمان افتخاری ایرانی حاضر در جام جهانی است در این خصوص افزود: من و چند بازیکن قدیمی که سابقه بازی در قطر را داریم قرار است به دعوت از فدراسیون قطر به این کشور برویم؛ فدراسیون خودمان که برای پیشکسوتان ارزشی قائل نیست!

قاسمپور در خصوص بازی دوستانه برابر نیکاراگوئه به عنوان تیمی که از نظر فوتبالی شباهتی با هیچ یک از حریفان ایران در جام جهانی ندارد به خبرنگار برنا گفت: این موضوع در مورد حریفی مثل اروگوئه نیز صدق می کرد اما زمانی که ما محدودیت هایی داریم و دست مان برای برگزاری بازی دوستانه با تیم های دیگر کوتاه است، باید بین بد و بدتر، بد را انتخاب کنیم. به هرحال بازی دوستانه در کمتر از دو هفته تا جام جهانی می تواند به کادر فنی کمک کند تا تفکرات تاکتیکی را برای بازی های رسمی مرور کند و تیمش را برای بازی های رسمی آماده و مهیا سازد.

پیشکسوت فوتبال تاکید کرد: تیم ملی لژیونرهای زیادی را دارد و تجربیات ارزشمند و اعتماد به نفس تیم به واسطه حضور این نفرات است و آنها برگ برنده ما خواهند بود. این موضوع روزهای خوبی را برای تیم ملی نوید می دهد و با این شرایط می توانیم نیم نگاهی به صعود از گروه داشته باشیم.

بخوانید:  تمهیدات دولت برای کاهش رسوب کالاها در گمرکات

وی اشاره‌ای به نقطه عطف تیم ملی در قطر داشت و گفت: تیم ما در خط حمله شرایط خوبی دارد و این منطقه را می توان نقطه اتکا و قوت تیم ملی دانست. در خط میانی تیم ملی صلابت لازم را ندارد و در خط دفاع نیز شرایط متوسطی دارد ولی در مجموع همیشه تیمی موفق خواهد شد که بتواند در بحث تیمی موفق عمل کند. فوتبال یک ورزش تیمی است نه انفرادی و به نظر من مجموع نفراتی که در تیم ملی حضور دارند، می توانند عملکرد موفقی را در جام جهانی داشته باشند. 

وی افزود: ترکیب اصلی تیم ملی تقریبا مشخص است و پیش بینی می شود کی روش که در سال های قبل حضورش در فوتبال ایران شناخت خوبی را از فوتبال ما و نفراتش به دست آورده، بتواند تیمش را با شرایط خوبی برای بازی های مهم در قطر آماده کند.