لیست ۹۵ ساختمان ناایمن تهران به دستگاه های قضایی/ وجود بیشترین ساختمان ناایمن در مناطق ۱۱ و ۱۲ تهران

محمدی خاطرنشان کرد: روز گذشته لیست ۹۵ ساختمان ناایمن را تحویل دستگاه قضایی دادیم که در مسیر قضایی برای این مالکین پرونده قضایی تشکیل می شود و دستگاه قضایی بر اساس شرایط هر یک از این ساختمان ها با آنها برخورد لازم را انجام خواهد داد تا ایمنی لازم انجام شود.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهر تهران خاطرنشان کرد: در خصوص آتش سوزی هایی که ما اخطار دهیم و مالکان توجه نکنند، پرونده تشکیل و به دستگاه قضایی ارجاع می دهیم، و همکاری دستگاه قضایی در این زمینه بسیار خوب است.


آیا این خبر مفید بود؟

محمدی افزود: اینگونه حریق ها تأثیرات مخرب زیست محیطی، ترافیکی و روانی بر روی شهروندان دارد. همچنین دودهای ناشی از آتش سوزی اثرات مخربی بر روی آتش‌نشانان دارد که عوارض سال‌های بعد بروز خواهد کرد.

 انتهای پیام/

 ورود خسارت بالای 100 میلیارد تومان به انبار لوازم جانبی موتورسیکلت

وی ادامه داد: این ساختمان‌ها بیش از ۱۰ اخطار کتبی دریافت کردند و بیش از سه جلسه حضوری هم با مالکین ساختمان های ناایمن برگزار کردیم و نسبت به خطرات و اینکه شهروندان زیادی در این اماکن تردد دارند، توجیه شدند که متاسفانه توجهی نکردند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران تصریح کرد: در ساختمان های ناایمن هم ناایمنی سازه داریم به طوری که بعضی از ساختمان ها بالای ۸۰ سال قدمت دارند و باید تخریب و نوسازی شوند و برخی دیگر در خصوص سامانه های اعلام و اطفا حریق مشکل دارند. در صورتی که وقتی مرکز تجاری تعطیل شد اگر سیستم اعلام حریق داشته باشد، ما با کوچکترین حریق متوجه می شویم و اقدام می کنیم.

بخوانید:  صد و سومین داربی پایتخت / ۳

به گزارش خبرگزاری برنا؛ قدرت الله محمدی مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار کرد: بعد از پیگیری هایی که در سال ۱۴۰۱ در خصوص ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر داشتیم، با تلاش هایی که انجام شد و همچنین همکاری تعدادی از مالکین تعداد این ساختمان ها به ۹۵ ساختمان کاهش یافت.

وی تاکید کرد: ما ناچارهستیم روش برخورد را تغییر دهیم، بیش از اندازه ایستگاه آتش‌نشانی  ساختیم و تجهیزات تهیه کردیم؛ امروز اعلام می کنیم، کسانی از سازمان آتش نشانی اخطار دریافت کنند و توجه نکنند؛ اگر دچار حادثه شوند برای هزینه هایی که متحمل شویم اعلام جرم و ادعای خسارت خواهیم کرد. از این رو، برای انبار لوازم جانبی موتورسیکلت که در محله گمرک دچار آتش‌سوزی شد و با تلاش نیروهای آتش‌نشانی حریق مهار شد، ادعای خسارت و جرم کردیم. در این حادثه ۱۱ ایستگاه آتش نشانی با  ۳۰۰نیرو آتش‌نشان و پشتیبان متحمل هزینه شدند و کسانی که به تذکرات ما توجه نکرند، باید پاسخگو باشند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران ادامه داد: بیشترین تعداد ساختمان های ناایمن در مناطق ۱۱و ۱۲ شهر تهران قرار دارد.

محمدی با اشاره به آتش سوزی انبار موتور سیکلت،  ادامه داد: در حریقی که صبح روز شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، در انبار لوازم جانبی موتورسیکلت در محله گمرک رخ داد، بالای ۱۰۰میلیارد تومان خسارت به واحد انبار وارد شد، در صورتی با کمترین هزینه می توانستند اقدام به ایمن سازی کنند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

وی افزود: جلسات زیادی در سازمان آتش نشانی با حضور مالکین ساختمان های ناایمن ،دادستانی و همچنین  نمایندگان دستگاه قضایی برگزار کردیم؛ اخطارها و همچنین فرصت های لازم به ۹۵ مالک ساختمان ناایمن داده شد که متاسفانه تمکین نکردند؛ این ساختمان‌ها شامل اماکن آموزشی، بهداشتی درمانی، تجاری و مسکونی هستند.

بخوانید:  متهم دارای انگیزه مشخص بوده و از ماهیت اقدام خود آگاهی داشته است