لیگ برتر والیبال زنان؛ نارنجی‌پوشان به دنبال سهمیه پلی‌آف


به گزارش خبرگزاری برنا؛ هفته یازدهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر زنان ایران روزهای پنج‌شنبه و جمعه هشتم و نهم دی‌ماه با چهار دیدار در شهرهای تهران (دو سالن)، شهرکرد و رفسنجان پیگیری خواهد شد.

نخستین دیدار این هفته از ساعت 13 روز پنج‌شنبه در سالن 9 دی شهر رفسنجان آغاز می‌شود و تیم مس میزبان ذوب‌آهن اصفهان خواهد بود، جدالی که در دور رفت سه بر یک به سود ذوبی‌ها به پایان رسید و حالا مس به دنبال جبران شکست دور رفت است.

شاگردان آسیه پام در تیم مس هنوز برای صعود به مرحله پلی‌آف امید دارند و پیروزی در این مسابقه گام مهمی برای این هدف است تا در آینده با کسب جایگاه بهتر جدول صعود خود را قطعی کنند.

از سوی دیگر تیم ذوب‌آهن اصفهان که در هفته گذشته مغلوب پیکان شد، برای هموارتر شدن مسیر صعود محکوم به شکست مس در بازی خارج از خانه است و به نظر می رسد این موضوع کار آسانی برای پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها نیست.

تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان (6 برد و 19 امتیاز) و مس رفسنجان (چهار برد و 12 امتیاز) در رتبه‌های چهارم و پنجم جدول قرار دارند و این موضوع حساسیت دیدار دو تیم را دو چندان می‌کند.

سه مسابقه دیگر هفته یازدهم لیگ برتر زنان روز جمعه نهم دی پیگیری خواهد شد و تیم‌های سایپا تهران و صدیق گفتار وارنا در سالن فدراسیون والیبال به مصاف یکدیگر می‌روند.

تا کنون حضور پیکان و سریک در مرحله بعدی لیگ برتر زنان قطعی شده است و هدف نخست سایپا نیز صعود به مرحله پلی‌آف است و در صورت پیروزی در این مسابقه، صعودش قطعی خواهد شد، بنابر این شاگردان مریم السادات هاشمی با تمام توان به مصاف تیم هفتم جدول (صدیق گفتار) خواهند رفت.

سایپایی‌ها که در دور رفت نیز سه بر صفر به پیروزی رسیدند در حال حاضر با هشت برد و 24 امتیاز در رتبه سوم قرار دارند. صدیق گفتار نیز با یک برد و سه امتیاز در رتبه هفتم است و امیدی هم برای صعود به مرحله بعد ندارد.

در دیگر مسابقه شهر تهران در هفته یازدهم لیگ برتر زنان، تیم پیکان صدرنشین جدول به مصاف طلوع‌مهر یزد خواهد رفت. طلوع مهر نیز امید اندکی برای صعود دارد به شرطی که در چهار دیدار باقی مانده دور برگشت فاتح میدان باشد.

مسابقه رفت دو تیم سه بر صفر به سود پیکان شد و در حال حاضر نیز پیکان با 9 برد و 27 امتیاز در صدر جدول است و نماینده یزد با سه برد و 9 امتیاز در رتبه ششم قرار دارد. بنابر این جدال سختی در انتظار تیم طلوع‌مهر است.

تیم سریک گنبد قهرمان نیم فصل لیگ برتر زنان در چهارمین و آخرین مسابقه این هفته در سالن شهدای دانش‌آموز شهرکرد به مصاف جهان‌بین چهارمحال می‌رود.

بازیکنان دو تیم از نظر استرس صعود به مرحله پلی‌آف آسوده خاطر هستند، زیرا صعود سریک و عدم حضور جهان‌بین قطعی شده است.

سریک (9 برد، 26 امتیاز و رتبه دوم جدول) در این مسابقه به دنبال دو رقمی کردن تعداد بردهای خود است و جهان‌بین در تکاپو برای کسب نخستین برد و یا نخستین امتیاز خود در این رقابت‌هاست.

برنامه کامل هفته یازدهم لیگ برتر زنان به شرح زیر است:

پنج‌شنبه 8 دی‌ماه

رفسنجان، سالن 9 دی، ساعت 13

مس رفسنجان – ذوب‌آهن اصفهان

 

جمعه 9 دی‌ماه

تهران، سالن فدراسیون والیبال، ساعت 13

سایپا تهران – صدیق گفتار وارنا

 

شهرکرد، سالن شهدای دانش‌آموز، ساعت 13

جهان‌بین چهارمحال – سریک گنبد

 

تهران، سالن ساپکو، ساعت 13

پیکان تهران – طلوع مهر یزد

 

انتهای پیام//


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع