«مار و آسمان» در بازار نشر

به گزارش گروه فرهنگ و هنر برنا؛ مهدی پوررضاییان فارغ التحصیل از دانشگاه دهلی‌نو در رشته روانشناسی بالینی است. از مهم‌ترین سوابق سوابق فرهنگی و اجرایی مهدی پور‌رضاییان می‌توان به ریاست دانشکده هنر شاهد، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری اشاره کرد.

«مار و آسمان» در کنار این مهم از زبانی شاعرانه و لطیف بهره برده است که حاصل توامندی نویسنده در کشف و استخدام کلماتی لطیف و کاربردی در راستای نظام فکری او است.

«مار و آسمان» داستانی است صمیمانه درباره توانمندی درونی و بارور ساختن آن. نویسنده در واقع با نگاهی خاص به ارائه این مضمون پرداخته که جهان هستی و طبیعتی می‌تواند از موجودات زنده روی خود انرژی و توان حرکت دریافت کند. در این کتاب نویسنده داستان بچه ماری را روایت می کند که ناتوان از دیدن آسمان است. او ابتدا به خاطر نقص خود دلتنگ و دلزده از دوستانش می‌شود اما در ادامه و در سفری عجیب به اعماق جنگل، شکلی دیگر دیدن و تجربه کردن ارتباط با طبیعت را تجربه می‌کند. او متوجه می‌شود که می‌تواند از طبیعت خواسته‌ای داشته باشند و آن را تحت خواست خود در بیاورد.

انتهای پیام/منبع

هرچند این اتفاق بیشتر جنبه درونی و حسی و نه انرژیتیک دارد اما نویسنده در خلال آن کوشیده تا به مخاطب خود نشان دهد که می‌توان ناشدنی‌ترین اتفاقات و احساسات را با تغییر زاویه دید و نوع برقراری ارتباط با طبیعت تبدیل به امری سهل و در عین حال جذاب و نشاط‌انگیز و حتی غرور‌آفرین مبدل کرد. نویسنده همچنین سعی کرده تا مخاطب خود را به دور شدن از نگاه سطحی‌گرایانه تشویق و در ادامه او را به سمت وسعت دید و کشف احساسات درونی از منظر خلوت با خود و جهان پیرامونی دعوت کند.

بخوانید:  اعزام ۱۵۰ زائر زرندیه‌ای به مناطق عملیاتی جنوب کشور

یکی از دغدغه‌های وی در سال‌های اخیر در کنار تدریس و نیز امر روانشناسی، پرداختن به موضوع تربیت روانی کودکان در قالب نویسندگی و نیز برگزاری کارگاه‌های خلاقه نویسندگی است. در رهگذر همین تجربه از وی کتاب‌هایی در باب ادبیات کودک و نوجوان و نیز داستان کودک منتشر شد که تازه‌ترین آن‌ها «مار و آسمان» است.