مازندران به تنهایی قادر به تأمین امنیت غذایی کل کشور است


مازندران به تنهایی قادر به تأمین امنیت غذایی کل کشور است

مشاور عالی استاندار مازندران و دبیر قرارگاه محرومیت زدایی، گفت: مازندران به تنهایی قادر است امنیت غذایی کل کشور را تأمین کند به شرطی که ظرفیت های حوزه کشاورزی احیا شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، حجت الاسلام علی اصغر عالی، مشاور عالی استاندار مازندران در نشست مشترک کاهش محرومیت و رفع موانع تولید و اشتغال منطقه کجور که به میزبانی روستای انگاس برگزار شد، با تأکید بر ایجاد امنیت در بخش های مختلف زیرساختی و توسعه ای، اظهار داشت: مشکلات بخش کجور تا حدود زیادی شناسایی و دسته بندی شد و قرار است در کمیسیون های مرتبط پیگیری و برطرف شود.


وی ادامه داد: باید مشکلات اولویت بندی شود و طبق آن نسبت به حل و رفع آن اهتمام ویژه صورت گیرد و در عمل پیاده سازی شود.


عالی افزود: قوانین حوزه منابع طبیعی باید بروز شود و در این راستا باید مجلس همکاری و اقدام کند و البته جاهایی هم دولت خود را وفق دهد و اصلاحات ساختاری در دو حوزه منابع طبیعی و محیط زیست صورت پذیرد.


حجت الاسلام عالی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای مازندران در بخش کشاورزی، تأکید کرد: صنایع تبدیلی و صادرات در بخش کشاورزی مازندران باید شکل بگیرد.


وی با بیان اینکه در بحث گردشگری هم فعالیت فرهنگی داریم، عنوان داشت: هم باید مکان مناسب برای فعالیت های گردشگری و صنایع دستی داشته باشیم و هم میراث گذشتگانمان را هم زنده کنیم تا روند جذب گردشگر افزایش یابد.


دبیر قرارگاه محرومیت زدایی و مشاور عالی استاندار مازندران با اشاره به اینکه طرح تغییر الگوی کشت در مازندران با جدیت از سوی استاندار در حال پیگیری است، تصریح کرد: مازندران به تنهایی قادر است امنیت غذایی کل کشور را تأمین کند به شرطی که ظرفیت های حوزه کشاورزی احیا شوند.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع