ماموران اورژانس بال در می‌آورند؟!


ماموران اورژانس بال در می‌آورند؟!

امدادگران پزشکی در انگلیس برای اولین بار موفق شدند با استفاده از یک لباس پرنده سریعا خود را به افراد سانحه دیده در یک منطقه کوهستانی در این کشور برسانند

خبرگزاری برنا- گروه علمی و فناوری؛ ۲ بهیار پزشکی شجاع در میان وزش باد‌هایی با سرعت بیش از ۳۰ مایل در ساعت و باران شدید با استفاده از کوله‌پشتی جت به سمت بالا پرواز کردند، این نقطه عطفی برای سرویس آمبولانس هوایی انگلیس (GNAAS) است چرا که این اولین بار است که اعضای تیم پزشکی این سازمان موفق شدند با لباس جت به سمت بالای منطقه‌ای شیب‌دار پرواز کنند.

این پرواز بخشی از آزمایش فناوری لباس جت (Jet Suit) بود که با هدف امدادرسانی سریع کادر درمان در مناطق دوردست و صعب العبور با استفاده از این لباس پرنده اجرا شد.

لباس پرواز که توسط ریچارد براونینگ مخترع شاغل در شرکت گراویتی تولید شده است، می‌تواند به سرعت خیره‌کننده تا حد ۸۵ مایل در ساعت در ارتفاع بیش از ۱۲ هزار فوت (حدود ۳.۵ کیلومتر) در هوا برسد.

این لباس به پنج موتور کوچک جت متکی است که به هر آستین ، دو موتور و یکی هم در پشتی لباس جاسازی شده است.

جمی والش بهیار پزشکی پس از حدود ۱۰ روز تعلیم در شرایط آب و هوایی نامساعد در یک منطقه سراشیبی پرواز آزمایشی را به همراه همکار خود براونینگ انجام داد.

براونینگ در این خصوص گفت: مشاهده پیشرفت حاصل از زمان طرح این ایده در سال ۲۰۲۰ میلادی بسیار جالب توجه بود و پرواز کردن در کنار همکار خود واقعا مایه مباهات است و خوشحالیم که توانستیم فناوری لباس پرواز را در جهان ماموریت‌های پزشکی به کار ببریم.

منطقه دریاچه (Lake District) که پرواز آزمایشی در آنجا انجام شد، هر چند برای کوهنورد‌ها بسیار جالب است، اما برای ماموریت‌های امدادی کادر درمانی و بهیاران بسیار چالش‌برانگیز است.

این اولین مورد آزمایش لباس پرواز در جهان توسط کادر درمان پیش از رسیدن بالگرد‌های امدادی به صحنه است. هدف نهایی این کار کاهش زمان رسیدن کادر درمانی به بیماران به جای انتقال آن‌ها به بیمارستان است.

این لباس جت بیش از ۳۰۰ هزار پوند هزینه دارد،  بهیاران پزشکی با این لباس در مدت هشت دقیقه به افراد سانحه دیده می‌رسند در همان مسافتی که همان بهیار با پای پیاده حداقل یک ساعت در راه خواهد بود.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع