مانور زلزله و ایمنی در روستای آقابابای قزوین برگزار شد


مانور زلزله و ایمنی در روستای آقابابای قزوین برگزار شد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: مانور زلزله و پناهگیری به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثار بلایای طبیعی در مدرسه شهید باهنر روستای آقابابا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به مناسبت پنجم دیماه، سالروز زلزله غم بار بم و روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی مانور زلزله روز دوشنبه با حضور مدیر کل مدیریت بحران استانداری قزوین و سرپرست جمعیت هلال احمر استان به همراه جمعی از نیروهای امدادی و خدمات رسان با هدف ایجاد و ارتقاء آمادگی در جامعه در مدرسه شهید باهنر روستای آقابابا برگزار شد.

photo_2022-12-26_21-08-14

حسین خوئینی سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین در این زمینه اظهار داشت: از مؤلفه‌های آمادگی برای زلزله، آموزش همگانی است و در این راستا جمعیت هلال احمر تلاش می کند با انجام مانورهای مقابله با زلزله در مدارس، دانشگاهها و ادارات این آمادگی را در سطح جامعه گسترش دهد.

وی افزود: این مانور با هدف افزایش سطح آگاهی دانش آموزان و جامعه در مورد زلزله، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های ایمنی و مقاوم سازی، برانگیختن حس کنجکاوی دانش آموزان نسبت به پدیده‌های طبیعی و نهایتاً کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله در مدرسه شهید باهنر روستای آقابابا برگزار شد.

photo_2022-12-26_21-08-30

خویینی تصریح کرد: در این مانور دو رویکرد مهم پناه گیری صحیح و خروج اضطراری برای دانش آموزان آموزش داده  شد  و هلال احمر با برگزاری این مانورها شرایطی را فراهم می کند تا هر فرد با فراگیری آموزشهای لازم بتواند در شرایط بحرانی به بهترین شکل عمل کند تا از تلفات و خسارات ناشی از زلزله کاسته شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین یادآورشد: امیدواریم با استفاده از ظرفیتهای موجود و توسعه آموزشها در سطح جامعه و اجرای مانورها بتوانیم آمادگی گروههای مختلف جامعه را گسترش دهیم و افراد بیشتری را تحت آموزشهای ایمنی قرار دهیم.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع