مانیتورهای جدید الجی هرگز نمی‌شکند!


مانیتورهای جدید الجی هرگز نمی‌شکند!

شرکت الجی به تازگی از نمایشگر 12 اینچی رونمایی کرد که هرگز نمی‌شکند، شما به راحتی می‌توانید تا این نمایشگر را بکشید یا خم کنید بدون اینکه آسیبی به آن برسد!

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری برنا؛ محصول جدید ال جی دیسپلی، یک نمایشگر ۱۲ اینچی است که می‌توانید آن را بکشید و ۲۰ درصد بزرگ کنید تا به سایز ۱۴ اینچ برسد. چنین نمایشگری برای استفاده در لوازمی با سطح نامنظم، مانند یونیفرم و انواع گجت پوشیدنی، مناسب خواهد بود.

نمایشگرهای استرچ؛ قابلیت کشیده شدن، خم شدن و پیچ خوردن دارند و یک قدم جلوتر از نمایشگرهای منعطفی هستند که به عنوان مثال در گلکسی فولد دیده‌ایم. صفحه نمایش این گوشی های سامسونگ و کمپانی‌های دیگر، فقط قابلیت تا شدن دارند و کشیده‌تر از چیزی که هستند، نمی‌شوند.

اما برای دادن حالت استرچ به این نمایشگر جدید، ال جی دیسپلی از نوعی سیلیکون به عنوان ماده پایه‌ای استفاده کرد که عمدتا در ساخت لنز چشم کاربرد دارد. کمپانی کره‌ای، همچنین میکرو-ال‌ای‌دی‌ هایی را به عنوان منبع روشنایی تصویر به کار گرفت از ۴۰ میکرون هم کوچک‌تر هستند؛ اما دوام و رزولوشن بالایی را به نمایشگر می‌دهند. مدارهای مورد استفاده هم حالت کشسان دارند تا قابلیت خم و تا شدگی را به ارمغان بیاورند.

تکنولوژی

ال جی، تکنولوژی این نمایشگر کشسان را انقلابی و پرکاربرد برای سناریوهای مختلف توصیف کرده است:

به راحتی می‌توانید آن را به سطوح ناهمواری مانند پوست، لباس، میز و صندلی، کابین خودرو و هواپیما بچسبانید. این نوآوری منحصر به فرد، پتانسیل استفاده از نمایشگر را در صنایع مختلفی از جمله حمل و نقل، پوشاک و گیمینگ، بالا می‌برد.

پیش‌تر هم نمایشگرهای قابل استرچ زیادی از سامسونگ و دیگر کمپانی‌ها دیده بودیم؛ اما این‌یکی واقعا فرق می‌کند و به ویژه برای تعبیه در گجت‌های پوشیدنی، کارآمد به نظر می‌رسد.

ناگفته نماند که ال جی از سال ۲۰۲۰، به طور جدی روی این فناوری کار می‌کند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴، به نتیجه برسد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع