مبارزه 941 تکواندوکار روی شیهاپ چانگ باکو

طبق لیست اعلام شده بر روی سایت فدراسیون جهان در بخش آقایان و وزن ۵۴- کیلوگرم ۶۰ تکواندوکار، وزن ۵۸- کیلوگرم ۸۲ تکواندوکار، وزن ۶۳- کیلوگرم ۷۵ تکواندوکار، وزن ۶۸- کیلوگرم ۸۸ تکواندوکار، وزن ۷۴- کیلوگرم ۶۸ تکواندوکار، وزن ۸۰- کیلوگرم ۶۲ تکواندوکار، وزن ۸۷- کیلوگرم ۴۸ تکواندوکار و وزن ۸۷+ کیلوگرم ۵۱ تکواندوکار ثبت نام کرده اند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

در مجموع ۱۶۶۵ داور، مربی، سرپرست، میهمان، خبرنگار، پزشک و تکواندوکار در رقابت‌های جهانی باکو حضور دارند که از این تعداد ۹۴۱ تکواندوکار در 8 وزن بانوان و 8 وزن آقایان به رقابت خواهند پرداخت. در بخش بانوان ۴۰۷ تکواندوکار و در بخش آقایان هم ۵۳۴ تکواندوکار به برای کسب مدال به مصاف هم خواهند رفت.

شنبه ششم خردادماه جلسه سرپرستان تیم‌ها از ساعت ۱۰ صبح، جلسه هماهنگی داوران و مربیان از ساعت ۱۲، جلسه پزشکان از ساعت ۱۳ و جلسه تمرینی داوران از ساعت ۱۴ در سالن محل برگزاری مسابقات برگزار خواهد شد. ضمن اینکه از ساعت ۲۰ هم ورزشگاه «حیدرعلیف» میزبان جشن ویژه پنجاهمین سالگرد تأسیس فدراسیون جهانی تکواندو (WT) خواهد بود.

این دوره از مسابقات دوشنبه هشتم خردادماه با برگزاری مبارزات اوزان چهارم (۶۸- کیلوگرم) آقایان و(۵۷- کیلوگرم) بانوان آغاز می‌شود. سه شنبه نهم خردادماه در روز دوم تکواندوکاران اوزان ۵۸- کیلوگرم آقایان، ۶۷- و ۷۳- کیلوگرم بانوان به مصاف رقبای خود می‌روند. چهارشنبه دهم خردادماه در روز سوم، مبارزات 3 وزن ۸۰- و ۸۷- کیلوگرم آقایان و ۴۹- کیلوگرم بانوان، پنجشنبه یازدهم خردادماه رقابت‌های دو وزن ۶۳- کیلوگرم آقایان و ۷۳+ کیلوگرم بانوان، جمعه دوازدهم خردادماه در روز پنجم مبارزات دو وزن ۵۴- کیلوگرم آقایان و ۴۶- کیلوگرم بانوان، شنبه سیزدهم خردادماه رقابت‌های اوزان ۷۴- کیلوگرم آقایان و ۶۲- کیلوگرم بانوان و یکشنبه چهاردهم خردادماه در روز پایانی، رقابت‌های اوزان ۸۷+ کیلوگرم آقایان و ۵۳- کیلوگرم بانوان برگزار خواهد شد.

بخوانید:  الگوسازی از شخصیت افراد، مهمترین هدف در برپایی مراسم تکریم چهره های ماندگار

در بخش بانوان نیز ۵۵ تکواندوکار در وزن ۴۶- کیلوگرم، ۵۹ تکواندوکار در وزن ۴۹- کیلوگرم، ۵۸ تکواندوکار در وزن ۵۳- کیلوگرم، ۵۷ تکواندوکار در وزن ۵۷- کیلوگرم، ۵۶ تکواندوکار در وزن ۶۲- کیلوگرم، ۵۴ تکواندوکار در وزن ۶۷- کیلوگرم، ۳۵ تکواندوکار در وزن ۷۳- کیلوگرم و ۳۳ تکواندوکار در وزن ۷۳+ کیلوگرم به رقابت خواهند پرداخت.

در تاریخ ۵۶ ساله رقابت‌های قهرمانی جهان،جمهوری آذربایجان برای نخستین بار میزبان این رویداد مهم جهانی است. مسابقاتی که به لحاظ تعداد شرکت کننده در رده چهارم در طول ادوار برگزاری این رقابت‌ها قرار دارد. مسابقات ۲۰۱۱ گیونگجو کره جنوبی که با نخستین قهرمانی ایران همراه شد، با ۱۰۴۰ شرکت کننده، ۲۰۱۹ منچستر با ۹۷۵ تکواندوکار و ۲۰۱۷ موجو با ۹۷۳ تکواندوکار در رتبه‌های اول تا سوم قرار دارند.

شیهاپ چانگ پهن شده در باکو به دلیل آنکه آخرین دوره از رقابت‌های قهرمانی جهان پیش از المپیک پاریس 2024  خواهد بود، از حساسیت و اهمیت بالایی برای افزایش شانس حضور در المپیک از طریق سیستم رنکینگ برخوردار است. به مدال آوران طلا، نقره و برنز، ۱۴۰، ۸۰ و ۵۰ امتیاز در رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد. نفرات پنجم به بعد نیز امتیازاتی از ۳۰ تا ۷.۶ امتیاز دریافت خواهند کرد.


آیا این خبر مفید بود؟

به گزارش خبرگزاری برنا، مهلت ثبت نام برای حضور در مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با ورود نام 941 تکواندوکار به پایان رسید. رقابت‌هایی که هشتم خردادماه در سالن «کریستال» شهر باکو(جمهوری آذربایجان) آغاز می‌شود و 7 روز به طول خواهد انجامید.

طبق برنامه اعلام شده یکشنبه هفتم خردادماه از ساعت ۹ تا ۱۲ جلسه هیأت اجرایی فدراسیون جهانی در هتل «مریوت» برگزار می‌شود. اجلاس سالیانه فدراسیون جهانی از ساعت ۱۴ در همین هتل با حضور رؤسای تمامی فدراسیون‌های عضو WT از جمله هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان انجام خواهد شد. تکواندوکاران اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان و ۵۷- کیلوگرم بانوان هم باید از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن محل برگزار رقابت‌ها در مراسم وزنکشی شرکت کنند.

بخوانید:  رویکرد مدیریت شهری مهستان توسعه ورزش و حمایت از مدال آوران است

طبق برنامه سوم تا هفتم خردادماه ثبت نام تیم‌ها در هتل «مریوت» شهر باکو انجام خواهد شد و تیم‌ها در همین مدت می‌توانند در سالن تمرین مجموعه کریستال تمرین کنند. لازم به ذکر است که قرعه مسابقات، روز قبل و بعد از وزنکشی انجام و روی خروجی سایت فدراسیون جهانی منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/

هر روز مسابقات در 3 نوبت برگزار می‌شود. مبارزات در مرحله مقدماتی از ساعت ۹ صبح به وقت محلی آغاز و تا ساعت ۱۴ ادامه خواهد یافت. در نوبت دوم مسابقات از ساعت ۱۵ آغاز و تا ۱۶.۳۰ ادامه خواهد داشت. از ساعت ۱۸ در نوبت سوم رقابت‌های مرحله نیمه نهایی، نهایی و مراسم توزیع مدال‌ها انجام می‌شود. همچنین در روز نخست مسابقات، از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۸ مراسم افتتاحیه برگزار خواهد شد.

بر همین اساس وزن ۶۸- کیلوگرم با ۸۸ تکواندوکار شلوغترین وزن این دوره از مسابقات است. کمترین شرکت کننده نیز در وزن ۷۳+ کیلوگرم زنان حضور دارد که ۳۳ تکواندوکار مبارزه می‌کنند.