مبنای تشکیل اسراییل تجاوز و تعرض به حقوق سایر کشورها می باشد

طالع‌زاری افزود: این اقدامی که انجام شده با هیچ یک از مقررات بین‌المللی سازگاری ندارد و برای همه کشورهای عضو سازمام ملل لازم اجرا است و باید سازمان‌های مسئول در دفاع از حقوق کشورها عمل کنند.

انتهای پیام/منبع

رئیس کانون وکلای دادگستری گلستان ابراز داشت: کشور ما حق پیگیری حقوقی را برای خود می‌داند و براساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد ایران می‌تواند واکنش نشان دهد.

وی گفت: در تاریخ ۷۰ ساله همواره رژیم صهیونیستی از قوانین بین‌الملل عبور کرده و در همه سازمان‌های بین‌المللی ایم مسیله مشهود است.

وی گفت: نهادهای بین‌المللی وظیفه دارند که نسبت به این جنایات عکس‌العمل نشان داد و این اتفاق تنها منوط به ایران نخواهد بود و شما شاهد بودید که در روسیه و کشورهایی که داعش را به وجود آوردند چنین مسائلی روی می‌دهد.

رئیس کانون وکلای دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: مراکز دیپلماتیک کشورها جزو خاک کشورها محسوب می‌شود و کنوانسیون‌های مختلف مثل دو کنوانسیون وین برای آنها مصونیت در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان ، علی طالع زاری رئیس کانون وکلای دادگستری استان گلستان ضمن محکومیت جنایت اخیر رژیم صهیونیستی ابراز داشت: در تاریخ تشکیل این رژیم غاصب در سال ۱۹۴۸ میلادی بر مبنای تجاوز و تعرض به حقوق سایر کشورها تشکیل شده و به هیچ یک از مقررات بین‌الملل پایبند نبوده است.