متر و معیار فقط مختص قیمت بلیت سینماهاست

او در پایان گفت: در این شرایط بد اقتصادی با وجود این تورم چطور می‌توانیم به یک هنرپیشه بگوییم این عدد و رقم که می‌گیری زیاد است؟ چطور جرأت می‌کنیم بگوییم از شش فیلمی که بازی کردی پنج تایش ضرر داده است؟ در کل از حدود ۷۰ فیلمی که در طول سال ساخته می‌شود‌ فقط پنج_شش فیلم بازگشت سرمایه دارند که این وضعیت دردناک است.

این تهیه‌کننده در پاسخ به این پرسش که چرا این افزایش دستمزد به دیگر عوامل نرسیده است توضیح داد: دلیلش این است که بقیه‌ی عوامل اسم و رسمی ندارند. مخاطب وقتی می‌خواهد فیلمی را در سینما ببیند با گریمور، فیلمبردار، طراح صحنه و… کاری ندارد. فقط نام هنرپیشه است که یک فیلم را مطرح می‌کند. حالا اگر کسی اهل سینما باشد ممکن است به نام کارگردان هم توجه کند بقیه عوامل برای تماشاچی هیچ تفاوتی ندارند.‌ برای همین است که دستمزد بازیگران تصاعدی و دستمزد دیگر عوامل پلکانی بالا می‌رود.


آیا این خبر مفید بود؟

منبع

در گزارشی به تجزیه و تحلیل دستمزدهای بازیگران به عنوان عامل اصلی در دیده شدن یک اثر نمایشی و نقش مهم و بسزایی که دارند پرداخته‌ایم که از نظر می‌گذرانید.

انتخاب و چیدمان صحیح بازیگران یکی از نکات مهمی است که در درخشش و گیرایی یک اثر نمایشی تاثیرگذار است. بدیهی است که با این تعریف کارگردانان و تهیه‌کنندگان در سینما، تلویزیون و شبکه‌های نمایش خانگی برای جذب مخاطب بیشتر، به سراغ این عامل یاری‌دهنده‌ی فروش می‌روند که او هم در مقابل دستمزد کلانی را دریافت می‌کند. این گزاره که ارتباط دوسویه دارد و تولیدات هنری را در یکسو و هنرمند را در سویی دیگر قرار می‌دهد شاید یکی از دلایلی است که موجب شده این روزها دستمزد بازیگران چیزی بین (200 تا 400) درصد افزایش پیدا کند. عدد و رقم عجیب و غریبی که ما طی بررسی‌های میدانی و گفت‌وگو با کارگردان‌ها و تهیه‌کنندها به آن رسیده‌ایم. به همین بهانه خبرگزاری برنا طی گزارشی مفصل صحت و سقم و دلایل این موضوع را بررسی می‌کند که از نظر می‌گذرانید.

بخوانید:  مجوز احداث اسکله مسافری بندر سجافی صادر شد

خبرنگار: تبسم کشاورز

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «زندگی خصوصی» در خصوص میزان هزینه برای ساخت تولیدات سینمایی بیان کرد: هزینه‌ها هر روز و هر ثانیه متغیر است. برای مثال اگر بخواهیم برای عوامل فیلم غذا بخریم چلوکبابی که تا دیروز پُرسی صد هزار تومان بوده در عرض یک شب پرسی صد و بیست هزار تومان می‌شود. در واقع می‌خواهم بگویم به همین راحتی همه چیز تغییر می‌کند و هیچ اندازه‌ای هم وجود ندارد. در این مملکت فقط یکجا متر و معیار دقیق وجود دارد آن هم بلیت سینماست.‌ یعنی وقتی گفتند بلیت سینما ۴۵ هزار تومان است دیگر نمی‌توانید بیشتر و بالاتر از این عدد بفروشید.

انتهای پیام/

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

عبدالله علیخانی: متر و معیار  فقط مختص قیمت بلیت سینماهاست


|