مجازات هیچ تخلف رانندگی مرگ نیست/ باید جاده‌ها و خودروها را ایمن‌ سازی کنیم


به گزارش خبرگزاری برنا؛ سردار “عبدالرضا ناظری” در شورای راهبردی تصادفات استان کرمان که با حضور فداکار استاندار، سردار مومنی رییس پلیس‌راه کشور و حمیدرضا شهرکی معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری کشور در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان برگزار شد، اظهار داشت: کاهش تصادفات و تلفات در اولویت برنامه‌های پلیس است و همیشه سعی کردیم با اقدامات پیشگیرانه از حوادث ترافیکی جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی و وسعت استان کرمان، گفت: استان کرمان از نظر تعداد ترددها در محورهای برون شهری به تناسب سایر استان‌ها روند تصاعدی داشته و آمارهای ترافیکی در حوزه‌های مختلف افزایش پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه شاهد حجم افزایش ترددها در محورهای استان هستیم، افزود: کرمان یک استان معدنی و کشاورزی است که حمل و نقل ترانزیتی در محورهای آن وجود دارد.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: خودروهای حادثه ساز در جاده‌های استان کرمان توقیف می‌شوند

وی با اشاره به اینکه تعداد کارگران در سطح معادن استان به بیش از ۴۶ هزار نفر می‌رسد، بیان کرد: در شیفت‌های مختلف حدود ۱۵۰۰ خودرو برای جابه‌جایی کارگران به‌کارگیری می‌شود.

سردار “ناظری” ادامه داد: بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو کامیون نیز برای جابه‌جایی مواد معدنی و صنایع معدنی و بیش از ۱۵۸ هزار ماشین‌آلات سنگین برای جابه‌جایی محصولات کشاورزی سالانه در استان به‌کارگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه مجازات هیچ تخلف رانندگی مرگ نیست و باید جاده‌ها و خودروها را ایمن‌سازی کنیم، گفت: بیش از ۳۰ درصد از متوفیان حوادث ترافیکی در محورهای روستایی است.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته سهم استان کرمان متناسب با جاده‌هایی که داشته از طرف سازمان‌های متولی پرداخت نشده و جاده‌ها استانداردسازی نشده است.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت پاسگاه‌های پلیس راه مشکلاتی داریم و فقدان پاسگاه‌ها در نقاطی که می‌تواند اقدامات پیشگیرانه انجام دهد یک ضعف است، گفت: تعداد پاسگاه‌های پلیس راه در استان کرمان کم است.

سردار”ناظری” با بیان اینکه در استان کرمان بلایای طبیعی زیادی داریم، ادامه داد: بعد از سیل و زلزله تا چند ماه نیروهای پلیس درگیر هستند تا جاده‌ها به همان روال قبل برگردد.

وی با بیان اینکه قانون‌گریزی قاچاقچیان تلفات و ضربات زیادی به استان زده و رفتارهای خطرناکی در رانندگی دارند، بیان کرد: کمبود دوربین‌های ثبت تخلفات و کنترل ترافیک در استان مشهود است.

انتهای پیام


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع