مجتمع تولید تایرهای معدنی ۸۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت


منبع

وزیر صمت گفت: مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در شهرستان کرمان به صورت متوسط در مراحل احداث ۴۰۰ شغل ایجاد می‌کند و پس از تکمیل ۸۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت که آماری قابل توجه است.

وی با بیان اینکه این طرح بزرگ در کرمان سه ویژگی دارد افزود: اول اینکه تداوم و فعالیت پروژه را تضمین می کند زیرا شرکت هایی سهامدار این طرح هستند که منابع مالی خوبی دارند و این پروژه وابسته به منابع بانکی نیست.

بخوانید:  سرمایه گذاری ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیاردی برای تولید انواع میلگرد در ارس
وی یادآور شد: بخش قابل توجهی از بازار مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در اختیار سهامداران این شرکت قرار دارد و فقط یک سهامدار بیش از یکهزار خودرو فوق سنگین معدنی دارد که می‌تواند تولیدات این مجتمع را مصرف کند؛ ضمن آنکه این پروژه تامین مالی فنی و بازار تضمین شده‌ای دارد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ سیدرضا فاطمی امین روز پنجشنبه در آیین کلنگ زنی مجتمع صنعتی تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین در شهرستان کرمان با ۱۸۰ میلیون یورو سرمایه گذاری افزود: ۱.۴ میلیارد تن عملیات معدنی در کشور طی یک سال گذشته انجام دادیم که این آمار رو به رشد است؛ ضمن اینکه ۶۷۰ میلیون تن خاکبرداری معدنی طی زمان یاد شده داشتیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در کشور طرح های سرمایه گذاری نیمه‌تمام کم نداریم زیرا افرادی جواز می گیرند که به امید تامین مالی از بانک پیش بروند اما تامین مالی به مشکل می خورد و آن طرح متوقف می ماند.

انتهای پیام


مجتمع تولید تایرهای معدنی ۸۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت


آیا این خبر مفید بود؟