مجلس دولت چهاردهم را برای رسیدن به اهدافش کمک می کندبهروز محبی نجم آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه  مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری برنا در مورد تعامل مجلس با دولت جدید گفت: آقای پزشکیان 5 دوره نماینده مجلس بودند و قطعا شرایط و مقتضیات نمایندگان را درک می کنند. در حال حاضر دولت جدید قوانینی چون جهش تولید مسکن، قانون حمایت از دانش بنیان ها، رتبه بندی معلمان ‌مالیات بر عائدی سرمایه را در اختیار دارد که با اجرای آنها می تواند تحولاتی را در زندگی مردم و سفره آنها ایجاد کند . 

وی اظهار کرد: رئیس جمهور باید بحث کاهش  تورم را جدی بگیرد و برای آن برنامه جدی داشته باشد. باید برای این مسئله حمایت واقعی از تولیدات صادرات محور داشته باشد. درحوزه خارجی نیز دولت باید رفع تحریم ها را در دستور قرار دهد آن چیزی که رفع تحریم ها را تقویت می کند خنثی سازی آنها است که انتظار ما از دولت جدید این است که در این رابطه گام های جدی بردارد . 

وی با اشاره به توزیع ناعادلانه ثروت در کشور گفت: ما انتظار داریم که رئیس جمهور در این رابطه برنامه جدی داشته باشد و به سمت شفافیت درآمد شرکت های دولتی که تبدیل به تاریک خانه ای شده اند برود و آن را دردستور کار قرار دهد. 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت باید با رویکرد لایحه محور برای حل مشکلات مردم مسائل مد نظرش را مطرح کند و مجلس نیز در این رابطه به دولت کمک جدی خواهد کرد. 

بخوانید:  آینده ارز ای آی دوج؛ پیشبینی قیمت این میم کوین

وی با بیان اینکه بنای مجلس دوازدهم حمایت از دولت چهاردهم است گفت: ما در بحث های نظارتی آن جایی که اشکالاتی وجود داشته باشد به عنوان همراه و منتقد منصف شرایط دولت را درک می کنیم و دولت را برای رسیدن به اهدافش کمک خواهیم کرد.

انتهای پیام منبع