محتوای تئاتر کودک مطابق فرهنگ و اعتقادات دینی باشد

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با آرزوی بازگشت نشاط بین کودکان غزه افزود: ملت‌ها در جریان جنایات رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و بیدارند که امیدواریم دولت‌ها نیز بیدار شوند و این موضوع به سرعت تعیین تکلیف شود.

انتهای پیام/منبع

به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، عبدالله افرازه شهاوند امروز جمعه 26 آبان ماه در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول که با حضور مسوولان استانی و شهری در سالن آیت الله قاضی دانشگاه جندی شاپور برگزار شد، از افرادی که زمینه را برای تعلیم و تربیت بیشتر کودکان و ارایه هنر تئاتر فراهم کردند، قدردانی کرد.

او به نمایشنامه نویسان توصیه کرد در پرورش هنری مراقب محتوای منفی باشند تا آنچه مطابق با فرهنگ بومی و اعتقادی ما نیست به کودکان و نوجوان تزریق نشود.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان بیان کرد: شخصیت‌هایی که در تئاتر مطرح می‌شوند باید متناسب با شخصیت‌های معاصر باشند ضمن اینکه سوژه‌های تخیلی که به آنها پرداخته می‌شود نیز متناسب با شخصیت‌های فرهنگی و تاریخی باشد.
افرازه شهاوند در پایان اضافه کرد: متاسفانه در غنی سازی اوقات فراغت در کودکستان‌ها و فیلمسازی صرفا نگاه سرگرمی وجود دارد در حالی که باید متناسب با ذهن و شخصیت کودکان باشد تا بتوانیم نسل بنیادین و جامعه ساز را به خوبی تربیت کنیم.

افرازه شهاوند نمایشنامه نویسی را از ارکان مهم تئاتر کودک دانست و تصریح کرد: نباید فرصت‌ها را با محتوای منفی از دست بدهیم از این رو نمایشنامه نویسان باید در این خصوص توجه لازم را داشته باشند.

بخوانید:  رفتار دور از انتظار مورایس پس از شکست

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه لازمه تاثیرگذاری و فرهنگ سازی ارایه اثری ماندگار است، اضافه کرد: تاثیر شیوه‌های هنری در حوزه تعلیم و تربیت، در کودکان بیشتر از سایر اقشار بیشتر است و تاثیر بسزایی در زندگی فردی و تعامل های اجتماعی آنها دارد و موجب اعتماد به نفس آنها خواهد شد.

افرازه شهاوند در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دزفول بیان کرد: این جشنواره به دلیل تاثیرگذاری و نقشی که ایفا می‌کند، یکی از جشنواره‌های ارزشمند است.

او از کودکان و نوجوانان به عنوان نسل بنیادین و جامعه ساز کشور یاد کرد و ادامه داد: اگر بتوانیم در حوزه تعلیم و تربیت و فرهنگ سازی براساس اعتقادات دینی با هنر تئاتر گام برداریم، می‌توانیم قشر فرهیخته‌ای تربیت کنیم.

او ضمن اشاره به وضعیت غزه، گفت: بیش‌از پنج هزار کودک طی دو ماه اخیر در غزه جان خود را از دست دادند و جسم پاک یکهزار و ۷۰۰ کودک نیز زیر آوار مانده است.

لازم به ذکر است که پانزدهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان دزفول از ۲۲ آبان‌ماه در بوستان دولت دزفول آغاز و امروز جمعه 26 آبان ماه بامعرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.