مدال آوران و قهرمانان ورزشی جذب دستگاهها می شوند/ حضور بانوان در ورزشگاهها با رعایت شئون اسلامی

آیا این خبر مفید بود؟

ثثثث

قزوین در زمینه ورزش مستعد است  

سجادی افزود: تفاهم‌نامه‌ای با فیفا منعقد شده بود که به‌ تدریج شرایط لازم برای حضور بانوان در لیگ مهیا شود از این رو در نامه اخیر فیفا هم پیشنهاد شده بود تا در لیگ پیش رو تا پایان لیگ به‌تدریج تماشاچی‌های خانم هم در ورزشگاه حضور داشته باشند.

ورزشگاه

image_2022_8_26-21_52_36_408_8oE

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با استخدام قهرمانان ورزشی در دستگاههای دولتی تصریح کرد: جذب و استخدام قهرمانان ورزشی تعاریف خاص خود را دارد از جمله قهرمانان المپیک، جهانی، بازی‌های آسیایی که این مدال آوران هم از حمایت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برخوردار می‌شوند و هم بر اساس دستور رئیس جمهور و نیز دکتر مخبر معاون رئیس جمهور  در شاخص‌های مختلف ازجمله المپیک جهانی، بازی‌های آسیایی و قهرمانی آسیا در دستگاه‌های مختلف بر حسب تحصیلاتی که دارند و رشته‌های مرتبط با تربیت‌ بدنی و ورزشی در اولویت چارت سازمانی تربیت‌بدنی و ورزش جذب خواهند شد.

ورود بانوان به ورزشگاه‌ها با رعایت شعائر اسلامی امکان‌پذیر شد

وی بیان کرد: یک طرح جدید هم برای بیمه ورزشکاران در نظر گرفته ‌شده تا بتوانیم دوران ورزش قهرمانان و نیز مربیان را به‌عنوان سوابق بیمه محاسبه کنیم تا عمری که در ورزش صرف می‌ کنند در جایی لحاظ شود.

وی اعلام کرد: در قسمت‌های مختلف کشور هم‌ مجوز لازم دریافت شده تا با رعایت شرایطی که در کشور ایجاب می‌کند و براساس مبانی دین مبین اسلام و حفظ شعائر اسلامی و حفظ ارزش‌های بانوان و جو فرهنگی استادیوم‌ها با همراهی فدراسیون فوتبال و ضمن رعایت دستورات دینی بانوان هم در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند.

بخوانید:  «سیب قرمز» ترکیه به پرواز درآمد

وزیر ورزش و جوانان در رابطه با حضور بی حاشیه بانوان درمسابقه فوتبال روز پنجشنبه هم گفت: ضمن تقدیر از تماشاچیان دو تیم و هواداران و خانم‌هایی که دستورالعمل‌های لازم را رعایت کردند این شروع آزمایش خوبی بود که در لیگ اتفاق افتاد و در مسابقه فوتبال روز پنج شنبه در  استادیوم آزادی هزار و ششصد نفر بانو حضور داشتند و بدون مشکل این بازی را تماشا کردند.

سجادی تصریح کرد: اگر منابع این سالن تامین شود در کمتر از دو سال به بهره برداری خواهد رسید لذا با چند سرمایه گذار در عرصه ورزش صحبت خواهیم کرد تا به صورت مشارکتی ورزشگاه شش‌هزار نفری قزوین تکمیل ‌شود.

سجادی تصریح کرد: قزوین در کنار ظرفیت های بالای کشاورزی و صنعتی در حوزه ورزش هم بسیار مستعد است و از ظرفیت‌های بالا و قهرمانان مستعد ورزشی و باسابقه برخوردار است.

 

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالفمنبع

 

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: این سالن از نیازهای اساسی استان قزوین است و باید به بهره برداری برسد چون در ردیف پروژه های سنگین و بزرگ ورزشی محسوب می شود که مشابه این سالن در مازندران هم در حال ساخت است که هنوز تکمیل نشده اما در قزوین نیازمند برنامه ریزی هستیم تا خارج از اعتبارات دولتی به صورت مشارکتی استفاده کنیم و تکمیل شود.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه در مورد حضور بانوان در ورزشگاهها اظهارداشت: بدون حساسیت شرایط لازم و مجوز ورود بانوان به ورزشگاه‌ها برای بازی‌هایی که برای فوتبال و بازی های ملی تدارک دیده شده صادر شده است.

بخوانید:  نرخ رسمی ارزهای مهم کاهش یافت

resized_1311124_616

وی گفت: با توجه به هم‌جواری قزوین با استان البرز و نزدیکی به پایتخت و نیز سابقه ورزشی هیئت‌های فعال این استان لازم است تا ورزش این استان هم از استانداردهای لازم در همه رشته‌هاو تنوع گسترده ورزشی برخوردار شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: نسبت به دو پروژه مهم ورزشی استان قزوین که در کنار بزرگراه قزوین به تهران قرار دارد و بهترین معرف ورزش استان است بی‌تفاوت نیستیم و حتما کمک می کنیم تا بسرعت تکمیل شوند.

وزیر ورزش و جوانان یادآورشد: قزوین در اکثر رشته‌های ورزشی فعال است و در ردیف استان‌های هدف و استراتژیک وزارت ورزش به شمار می‌ رود.

سجادی با بیان این مطلب که هم معیشت و هم بیمه ورزشکاران مورد توجه وزارت‌ ورزش قرار دارد تاکید کرد: بارایزنی صورت گرفته قرار است ورزشکارانی که تخصص و گرایش‌های تحصیلی دیگری نسبت به تربیت‌بدنی داشته باشند بعد از درخواست و اخذ دستور و مصوبه در رشته‌های تخصصی مربوطه در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی جذب شوند.

به گزارش خبرنگار ورزشی برنا از قزوین؛ حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان عصر جمعه در سفر به تاکستان پس از افتتاح دو طرح ورزشی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص ورود بانوان به ورزشگاه، استخدام قهرمانان ورزشی در ادارات و تکمیل سالن نیمه تمام شش هزار نفره قزوین اظهارداشت: این سفر به تاکستان چند منظوره بود و در کنار افتتاح چند طرح و بازدید از طرح های نیمه تمام در مسابقات کشتی لیگ یک هم هم حضور پیدا کردیم و چند بازی را دیدم.

انتهای پیام

سجادی در خصوص تکمیل سالن سرپوشیده شش هزار نفری قزوین اظهارداشت: قبل از سفر ریاست جمهوری در مورد سالن نیمه تمام ورزشی که چند منظوره است و نیز پیست دو میدانی قزوین که از طرح های بسیار مهم و ارزشمند در سطح استانداردهای بین المللی است با استاندار صحبت کردیم.

بخوانید:  محمدصلاح‌با هتریک در 6 دقیقه و 13 ثانیه سریع‌ترین هتریک تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را به ثبت رساند