مدیران از سخت گیری بی مورد نسبت به تولیدکنندگان خودداری کنند


مدیران از سخت گیری بی مورد نسبت به تولیدکنندگان خودداری کنند

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: سخت گیری مدیران اجرایی نسبت به تولیدکنندگان در شرایط کنونی مانند تشدید تحریمها و فشار مضاعف به سرمایه گذاران است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی برنا از قزوین؛ شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان قزوین به ریاست میثم پیله فروش معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار، مهدی رجحانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، لطف الله سیاهکلی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان و فعالان اقتصادی استان در استانداری برگزار شد. 

مهدی بخشنده در این جلسه اظهارداشت: در شرایطی که تحریمها بیشتر شده و تولیدکنندگان همچنان در فشار شدید اقتصادی هستند متاسفانه گاهی شاهد مدیریت های سخت گیرانه برای صنعتگران هستیم که فشار این تحریم را تشدید می کند.

وی بیان کرد: فشارهای وارد شده به تولیدکنندگان و پیچ و خم های اداری موجب شده بخش زیادی از سرمایه ها به ترکیه رفته و امروز حسابشان را در ایران بسته اند و تداوم این روند نگران کننده است.

بخشنده 3

رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین تصریح کرد: امروز شاهد سخت گیری بر واحدهای دامی هستیم که تصفیه خانه احداث کنند در شرایطی که زیرساخت های آن را دولت مهیا نکرده و به نظر می رسد باید تعامل و همکاری بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا تولید دچار چالش و توقف نشود.

وی با ارائه شش پیشنهاد برای حل مشکل زیست محیطی دامداری ها اظهارداشت: سازمان محیط زیست و جهاد کشاورزی الگوی استاندارد و مورد قبول خود را جهت ابلاغ تمامی استانها برای احداث تصفیه خانه ارائه دهند، دستورالعمل ابلاغی بصورت درست اجرا شود و طبق جدول زمان بندی، دامداری ها نسبت به ایجاد تصفیه خانه اقدام کنند.

بخشنده یادآورشد: همچنین پیشنهاد می شود به افرادی که به مراجع قضایی معرفی شده اند فرصت سه ماه داده شود تا بتوانند طبق دستورالعمل ابلاغی عمل کنند و تا حصول نتیجه نهایی از معرفی افراد دیگر به دادگاه خودداری شود.

وی افزود: بازدید میدانی با همانگی اداره محیط زیست از واحدهای مورد قبول محیط زیست با حضور نمایندگان دستکاههای ذیربط صورت گیرد و برق مورد نیاز برای تصفیه خانه دامداری ها نیز تامین شود.

بخشنده 2

ارائه گزارش اداره کل مالیاتی استان قزوین در خصوص پرداخت مالیات در محل استقرار شرکت ها، گزارش تعدیل ضریب پیشنهادی k در عوارض دریافتی توسط شهرداری و سازمان همیاری، ارائه گزارش اقتصادی استان، درخواست صدور بیمه تضمین کیفیت ساختمان، درخواست امکان بهره مندی بیشتر فعالان اقتصادی از دستورالعمل های بخشودگی جرایم و معوقات تامین اجتماعی و بررسی مشکلات دامداران با محیط زیست در زمینه تصفیه فاضلاب ناشی از شیردوشی از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع