مدیران دستگاه‌های اجرایی اهتمام ویژه ای در تأمین زیرساخت‌های لازم پارک علم و فناوری داشته باشند

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی ادامه داد: مهاجرت نخبگان و متأسفانه فناوران از کشور و استان ما از موضوعاتی است که بسیار حائز اهمیت می باشد و مقابله با این پدیده نیازمند همراهی همه جانبه تمامی نقش آفرینان در اکوسیستم نوآوری و فناوری است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی در پنجمین جلسه استانی حمایت از تولید دانش‌بنیان و صیانت از نخبگان که در محل پارک علم و فناوری و در جمع مدیران دستگاه هایی اجرایی و خدمات رسان استان تشکیل شد، اظهار کرد: مسئولین امر اهتمام ویژه ای در تأمین زیرساخت های لازم پارک علم و فناوری جهت فعالیت شرکت‌ های دانش بنیان، فناور و خلاق داشته باشند.

شایان ذکر است، اتمام پروژه های مربوط به آسفالت تا درب ساختمان چند مستأجره پارک و راه روستایی توسط راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، تصویب موضوع اجرای پروژه تامین گاز واحدهای فناور تا درب واحد مستقر در پارک علم و فناوری استان، تصویب موضوع اجرای پروژه تامین برق واحدهای فناور تا درب واحد مستقر در پارک علم و فناوری استان و همچنین رفع مشکل تغییر کاربری و صدور مجوز، برخی از مصوبات این جلسه بود.

عتباتی تاکید کرد: باید اقدامات و حمایت های لازم از نخبگان و فناوران استان انجام گیرد تا با کمترین مشکلات و موانع به مسیر خود ادامه داده و بتوانند در رقابت با غول های فناوری و صنعت وارد شده و بقا داشته باشند.


|

بخوانید:  وزارت نیرو برای تغییر منابع آب مصرفی صنایع ضرب‌الاجل بگذارد

منبع


آیا این خبر مفید بود؟

وی با بیان اینکه پارک علم و فناوری و حوزه دانش بنیان و اشتغال آفرین آبرو و اعتبار همه استان است، تشریح کرد: بر اساس ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان باید به سمت شتابدهی در رشد همه جانبه اکوسیستم نوآوری و فناوری استان و کمک به توسعه اقتصاد پایدار و تلاش به نزدیک نمودن جایگاه استان به آنچه که شایسته آن است، حرکت کنیم.