مدیرکل شانزدهم از ایرانشهر آمد/ ثبت یک استعفای دیگر در تاریخ تئاتر

ساعتی این خبر دست به دست شد و گزینه‌های متفاوتی برای این جایگاه به گوش می‌رسید تا اینکه حمید نیلی رئیس تماشاخانه ایرانشهر طی حکمی از سوی محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسما جایگزین او شد.  

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگ و هنر برنا؛ طی سال‌های گذشته اداره‌ کل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی تئاتر شاهد حضور چهره‌های مدیریتی گوناگونی بوده است. از طا‌ها عبدخدایی گرفته تا حسین پارسایی و کاظم نظری.

بر همین اساس به تازگی دولت سیزدهم در حوزه تئاتر دستخوش دومین تغییر خودش شد. کاظم نظری که ۲۱ اسفند ماه ۱۴۰۰ در حکمی به عنوان مدیرکل هنر‌های نمایشی جایگزین «قادر آشنا» شده بود، روز ۱۸ اردیبهشت ضمن تایید استعفای خود از این سمت گفت: من رئیس دانشکده هنر دانشگاه سوره بودم و با توجه به پایان یافتن ماموریت دو ساله‌ام در وزارت فرهنگ به این دانشگاه بازخواهم گشت.  

پیش از حمید نیلی که شانزدهمین مدیرکل هنر‌های نمایشی است به ترتیب طاهاعبدخدایی، علی منتظری، مهدی مسعودشاهی، رحیم تجلی برزگر، حسین سلیمی، مجید شریف خدایی، خسرو نشان، حسین پارسایی، حسین مسافر آستانه، قادر آشنا، حسین طاهری، مهدی شفیعی، شهرام کرمی، قادر آشنا، کاظم نظری سکاندار این جایگاه بودند که از میان آنها کسانی چون: کاظم نظری، شهرام کرمی، حسین طاهری خودشان از این سمت استعفا دادند.

انتهای پیام/منبع

شانزدهمین مدیرکل هنرهای نمایشی از ایرانشهر آمد/ ثبت یک استعفای دیگر در تاریخ تئاتر

بخوانید:  آمادگی کامل ایران برای مساعدت در تسریع و تسهیل فعالیت "اکو- وکو"