مدیریت آب در دستور کار جدی مدیریت شهری است

 به گزارش خبرگزاری برنا، جلسه بررسی پروژه‌های شرکت خاکریز آب ، عصر روز گذشته ( شنبه 20 آبان ماه) با حضور مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون‌ سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، هادی حق بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، حمید نجاری اصل سرپرست شرکت خاکریز آب برگزار شد.

انتهای پیام/منبع

حق بین در این جلسه با اشاره به توجه اعضای شورا به فعالیت‌های عمرانی پایتخت، گفت: حضور اعضای محترم شورا در مجموعه فنی و عمرانی علاوه بر رصد وضعیت واقعی، منجر به قوت قلب برای همکاران معاونت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه فنی و عمرانی، آن چیزی که جزء ماموریت های حوزه بر اساس احکام برنامه است، بحث نگهداشت و توسعه شبکه آب‌های سطحی و کانال‌های اصلی است که این موضوع در دستور کار شرکت خاکریزآب قرار دارد.

رئیس کمیسیون‌ سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: فعالیتهای عمرانی با موضوعات محیط زیست ارتباط تنگاتنگی دارد، در برخی پروژه هایی که احساس شد برای محیط زیست مخاطراتی دارد، نامه نگاری هایی صورت گرفت تا جلوی صدمات بیشتر به محیط زیست گرفته شود.

وی ادامه داد: قطعاً در فعالیت‌های عمرانی که امروز در شهر آغاز شده و در این دوره مدیریت شهری شتاب بیشتری به خود گرفته،است.

وی افزود: با توجه به عدم وجود چنین طرح مهمی در تهران، در آینده نزدیک دچار بحرانهای جدی در موضوع آب خواهیم بود. لذا مدیریت آب در دستور کار جدی مدیریت شهری است.

معاون فنی و عمرانی شهر تهران، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرارداد جدید پروژه های هفتگانه منعقد و عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز شده است.

بخوانید:  نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء آغاز شد

پیرهادی با اشاره به خدمات شرکت خاکریزآب گفت: مجموعه خاکریزآب باید اقدامات خود را توسعه دهد و ما نیز در شورای اسلامی شهر تهران بودجه مد نظر پروژه ها افزایش خواهیم داد تا شاهد کاهش مخاطرات احتمالی  در شهر تهران باشیم.

پیرهادی با اشاره به امنیت زیرساخت و تاب آوری شهر، گفت: موضوع امنیت و تاب آوری شهر به خصوص در مسیلها و کانالهای زیرزمینی در شرایط بحران از مباحث کلیدی است که باید به آن توجه شود.

 رئیس کمیسیون‌ سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: دوسالی است که پیگیر این طرح هستم و انشاالله با هماهنگی و همکاری دو معاونت خدمات شهری و فنی و عمرانی بتوانیم این موضوع را نهایی کنیم.

پیرهادی در این جلسه با تاکید بر اینکه موضوع سلامت مردم یکی از کلیدی ترین مسائلی است که در این دوره پیگیری شده است، افزود: سلامت مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: برنامه جامع شرکت خاکریزآب بر اساس طرح جامع مدیریت سیلاب و جمع آوری آبهای سطحی تا 15 سال آینده مشخص می باشد.

حمید نجاری اصل، سرپرست شرکت خاکریز آب نیز در این جلسه، گفت: متاسفانه از سال 1345 بی توجهی به آبهای سطحی معضلی برای شهر بوده و شرکت خاکریز آب برای جبران عقب ماندگی ها و تکمیل شبکه آبهای سطحی ، این وظیفه را بر عهده دارد.

این عضو پارلمان شهری پایتخت ضمن تاکید بر آثار مخرب و نگران کننده بی توجهی در این زمینه گفت: ادامه عدم توجه به کانال های زیرزمینی می توانست خطرات جبران ناپذیری برای شهروندان داشته باشد.

بخوانید:  علل زود تمام شدن حجم اینترنت+اینفوگرافی

وی با انتقاد از عدم توجه کافی به موضوع کانال‌های زیرزمینی در دوره‌های قبل گفت: متاسفانه به دلیل غفلت به موضوع مهم کانال‌های زیرزمینی دردوره‌های قبل باید در این دوره با یک نگاه خاص به آن توجه شود.

پیرهادی با اشاره به طرح جامع آب خام در شهر تهران، گفت: این موضوع یکی از کلیدی ترین موضوعاتی است که در شورا تصویب شده و این موضوع باید در این دوره مدیریت به اتمام برسد.