مذاکره با ایران برای سوآپ نفت و گاز ادامه دارد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، الکساندر نواک که روز چهارشنبه با هدف شرکت در اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه به تهران سفر کرده بود، پنجشنبه در بازگشت از این سفر به خبرنگاران در مسکو افزود: این موضوع در حال بحث است چرا که تحقق آن علاوه بر موافقت کشورهای طرف قرارداد، به مسائل لجستیکی، حمل و نقل و … نیز مرتبط است.

انتهای پیام/منبع

وی یادآور شد: این پلت‌فرم الکترونیکی مدت زیادی است که در سن‌پترزبورگ فعال است و متخصصان ایرانی پیش از این با حضور در این شهر با چگونگی فعالیت آن آشنا شده‌اند.معاون نخست وزیر روسیه گفت:‌ همکاران ما در حال بررسی ایجاد پلت‌فرم الکترونیکی مشترک برای تجارت گاز ایران و روسیه هستند و به طور کلی، ما چشم اندازهایی را در این راستا می بینیم.هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه روز چهارشنبه نهم اسفندماه ۱۴۰۲ به ریاست جواد اوجی وزیر نفت ایران و نواک معاون نخست‌وزیر روسیه در تهران برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: طرفین همچنین به مذاکره در مورد امکان ایجاد یک پلت‌فرم الکترونیکی مشترک برای تجارت گاز ادامه می‌دهند.نواک اظهار داشت:‌در نشست روز چهارشنبه کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی روسیه و ایران نیز در این باره بحث شد.

وی یادآور شد: تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت روسی گازپروم و وزارت نفت ایران در این زمینه امضا شده است.معاون نخست‌وزیر روسیه اظهار داشت: شرکت های روسی همچنان علاقه مند به مشارکت در پروژه های نفت و گاز ایران هستند، این موضوع در حال بررسی است.

بخوانید:  دستور وزیر کشور به اجرای طرح‌های آبخیزداری در مناطق سیل‌خیز استان مازندران

وزیر نفت پیش از این از امضای تفاهمنامه ۱۵ سند مشتمل بر ۱۱ محور همکاری بین ایران و روسیه در هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور خبر داد.