مراسم اختتامیه لیگ‌های قایقرانی برگزار شد

در پایان دومین دوره لیگ برتر دراگون‌بوت بانوان در رده سنی آزاد آوش خلیج فارس با ۸۶ امتیاز قهرمان و مورینگا با ۷۳ امتیاز نائب قهرمان شدند و سکان تهران با ۶۵ امتیاز در رده سوم جدول ایستاد. در رده سنی بزرگسال بانوان نیز سکان تهران با ۴۰ امتیاز مقام قهرمانی را به دست آورد، مشعل دریا با ۲۲ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و ستارگان احمدی خلیج فارس با ۱۸ امتیاز رده سوم را به خود اختصاص داد.

انتهای پیام/

در پایان مسابقات در رده سنی مردان تیم آزاد ملوان نداجا با ۳۵ امتیاز قهرمان شد، سکان بوشهر با ۲۶ امتیاز جایگاه دوم را به دست آورد و ملوان انزلی با ۱۹ امتیاز رده سوم را به خود اختصاص داد. همین طور در بخش مردان و در رده سنی بزرگسال نیز ابر سفید انزلی با ۵۴ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد، سکان تهران با ۴۲ امتیاز نائب‌قهرمان شد و سکان بوشهر با ۳۶ امتیاز جایگاه سوم را از آن خود کرد.

در پایان لیگ برتر روئینگ بانوان دانشگاه آزاد با ۱۹۰ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد. پارس جنوبی با ۱۸۵ امتیاز عنوان نائب قهرمانی را به دست آورد و میداف با ۱۱۶ امتیاز جایگاه سوم را به خود اختصاص داد. در پایان سومین دوره لیگ برتر روئینگ مردان هم تیم دانشگاه آزاد با ۱۹۰ امتیاز به سومین قهرمانی خود رسید، ملوان با ۱۶۷ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم بندر گناوه با ۱۳۹ امتیاز مقام سوم این دوره از لیگ برتر روئینگ را به دست آورد.

بخوانید:  توقیف ۶۶ دستگاه خودرو و موتور

مناف هاشمی افزود: سهرابیان (رئیس فدراسیون قایقرانی) عضو هیات اجرایی کمیته ملی المپیک است و براساس آنچه در جلسات گفته، قول خوبی برای مدال‌آوری در بازی‌های آسیایی داده است. قایقرانی یکی از رشته‌های پُرمدال ما در بازی‌های آسیایی هانگژوست و امیدوارم قایقران‌ها بتوانند دل مردم را شاد کنند.

به گزارش خبرگرازی برنا، در پایان مسابقات لیگ‌های قایقرانی در ۵ رشته ورزشی تحت پوشش فدراسیون قایقرانی، مراسم اختتامیه با حضور ورزشکاران و مسئولان ۶۷ باشگاه شرکت‌کننده و مسئولان ورزشی کشور برگزار شد. در این مراسم مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کاوه احمدی مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان، مهین فرهادی‌زاد نائب‌رئیس کمیته ملی المپیک، مسئولان ورزشی نیروی دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی، دیگر مسئولان ورزشی کشور، مسئولان فدراسیون قایقرانی و مدیران، مربیان و ورزشکاران قایقرانی حضور داشتند.

وی ادامه داد: ما هم به نوبه خود در فدراسیون به دنبال جذب حمایت بیشتر مسئولان و ارگان‌ها هستیم تا بتوانیم همه از بالا رفتن پرچم کشور در میادین توسط قایقرانان افتخار کنیم.

اختتامیه لیگ‌های قایقرانی


آیا این خبر مفید بود؟

همچنین، در پایان چهار مرحله‌ی رقابت‌های لیگ برتر آبهای آرام در بخش بانوان بحر و بر گستر با ۳۸۲ امتیاز قهرمان شد، فولاد هرمزگان با ۳۴۸ امتیاز و پارس جنوبی با ۲۸۹ امتیاز در رده‌های دوم تا سوم قرار گرفتند. در بخش آقایان نیز ملوان نداجا با ۴۰۴ امتیاز قهرمان شد، میداف بوشهر با ۲۸۸ امتیاز و قایقرانان با ۲۷۹ امتیاز جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

اختتامیه لیگ‌های قایقرانی

رئیس فدراسیون قایقرانی نیز در مراسم اختتامیه لیگ‌های قایقرانی با تقدیر از حضور باشگاه‌های ورزشی در لیگ گفت: امروز شاهد هستیم که خانواده قایقرانی در همه رشته‌ها دور هم جمع هستند و این اتفاق به واسطه برگزاری لیگ‌ها اتفاق افتاده و باید تلاش کنیم و با برگزاری لیگ‌ها با استفاده از همه ظرفیت قایقرانی، روزهای بهتری را برای این رشته بسازیم.

بخوانید:  اینجا نوشهر مازندران
اختتامیه لیگ‌های قایقرانی

در پایان لیگ اسلالوم مردان تیم استخر صدف منجیل با ۱۴۱ امتیاز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. فولاد هرمزگان با ۲ امتیاز کم‌تر جایگاه دوم را به دست آورد و نوین البرز الف با ۹۹ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت. در بخش لیگ بانوان هم تیم آوا شهرکرد موفق شد با ۱۴۲ امتیاز عنوان قهرمانی را تصاحب کند. آوای شهرکرد با ۱۲۲ امتیاز در رده دوم و استخر صدف منجیل با ۱۲۰ امتیاز در رده سوم قرار گرفتند.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

در رشته کاناپولو و در بخش مردان، ملوان نداجا با ۳۹ امتیاز عنوان قهرمانی را به دست آورد، پاس مرزبانی فراجا با ۳۷ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و شهید رسولی نوشهر با ۳۱ امتیاز سوم شد. در بخش زنان هم تیم آوای شهرکرد با ۳۶ امتیاز و تفاضل گل ۸۵+ قهرمان شد، شهید رسولی نوشهر با ۳۰ امتیاز و تفاضل گل ۷۳+ عنوان قهرمانی را به دست آورد و اصفهان خروشان با ۲۴ امتیاز و تفاضل گل ۴۸+ جایگاه سوم را از آن خود کرد.

علیرضا سهرابیان اضافه کرد: با تلاش همه عزیزان که به نوعی در قایقرانی سهیم هستند، قایقرانی جزو رشته‌های پرامید بازیهای آسیایی است و موفقیت در رشته‌های مختلف قایقرانی مگر با همدلی و کوشش همه کسانی که در این رشته زحمت می‌کشند اتفاق نخواهد افتاد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در این مراسم گفت: در این مدت تلاش‌های داخلی و بین‌المللی فدراسیون قایقرانی را دیده‌ایم. این فدراسیون در بحث تأمین منابع تلاش زیادی انجام می‌دهد و از نزدیک شاهد هستیم که تلاش می‌کند تا جایگاه واقعی قایقرانی کشورمان را محقق کند. ما هم از آن‌ها حمایت می‌کنیم.

بخوانید:  با کنار گذاشتن این کارها صبح ها پر انرژی تر شوید

اختتامیه لیگ‌های قایقرانی