مراکز سرپناه شبانه و گذری بهزیستی البرز آماده اسکان افراد بی خانمان


مراکز سرپناه شبانه و گذری بهزیستی البرز آماده اسکان افراد بی خانمان

مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: با توجه به فصل سرما و برودت هوا چهار مرکز بهزیستی در استان البرز آماده خدمت رسانی به افراد می باشند.

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، وجیهه محمدی فلاح ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز گذری کاهش آسیب(رستا) و گرمخانه مرکزی شهرداری کرج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراکز گذری کاهش آسیب( DIC ) و مراکز سرپناه شبانه(شلتر)که تحت نظارت بهزیستی می باشند، مراکزی هستند که به منظور کاهش آسیب‌های اعتیاد تاسیس شده است و مراکز dic از ساعت ۹ الی ۱۴ و شلتر ها از ساعت ۱۸ الی ۸ صبح خدمات بهداشتی و آموزشی به فرد آسیب دیده و معتادانی که تمایل به ترک ندارند و دارای رفتارهای پرخطر هستند ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در این مراکز وعده غذای گرم ،مکانی برای استراحت و خواب، استحمام، توزیع لباس و پوشاک، پانسمان و آموزش های لازم در خصوص کنترل و کاهش بیماری هایی همچون اچ آی وی و ایدز و بیماری های مقاربتی انجام می‌پذیرد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز تصریح کرد: همچنین در این مراکز تست های HIV به صورت رایگان انجام می شود و در صورت شناسایی افراد به مراکز درمانی ارجاع داده خواهند شد.

محمدی فلاح با بیان اینکه مردم افراد بی‌سرپناه را در روزهای سرد سال همراهی کنند، تصریح کرد: با توجه به فصل سرما و برودت هوا چهار مرکز بهزیستی در استان البرز آماده خدمت رسانی به افراد می باشند به همین منظور از مردم نوع دوست استان البرز درخواست دارم در هر ساعت از شبانه روز و به صورت کاملا رایگان نسبت به راهنمایی و انتقال افراد بی‌سرپناه، کارتن خواب‌، معتادین متجاهر و دیگر گروه‌های در معرض آسیب به مراکز بهزیستی همکاری لازم را داشته باشند.

آدرس مراکز به شرح ذیل می‌باشد:

۱- مرکز گذری کاهش آسیب “مهرگستر” واقع در کرج . ماهدشت . ابتدای بلوار سرداران جنب نمایندگی بیمه ایران با ظرفیت ۲۰ الی ۳۰ نفر (ساعات کاری ۹ صبح الی ۱۴)

۲-مرکز گذری کاهش آسیب “رستا” واقع در اسلام آباد،۲۰متری شریعتی،بعد از سازمان آب،نبش کوچه غفاری و آمنه، با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر (ساعات کاری ۹ صبح الی ۱۴)

۳-سرپناه شبانه “ساحل ” کرج . جاده قزلحصار .خیابان محمد تقی بعد از پارک جنب کمپ کاج با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر( ساعات کاری ۱۸ عصر الی ۸ صبح)

۴-سرپناه شبانه و کاهش آسیب گذری “تولد دوباره” واقع در فردیس . خیابان اسکویه . بین بلوار اول و دوم با ظرفیت ۳۰ الی ۴۰ نفر( ساعات کاری بصورت شبانه روزی)

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

منبع