مردم حق دارند از نتایج والیبال ناراحت باشندمصطفی کارخانه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا، درخصوص نتایج تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها اظهار داشت: من فکر نمیکردم اینگونه نتیجه بگیریم و همه از این اتفاق ناراحت هستیم. مردم هم حق دارند که انتقاد کنند، چون از والیبال ایران تصویر خوبی در ذهن دارند و این شکست‌های پیاپی آنها را آزرده خاطر کرده است.

 وی افزود: ما نباید تا این حد ناامید باشیم و آینده را هم ببازیم. تیم ما جوان است و یکسری ضعف‌های فنی داریم و بازیکنان از نظر روانی و فکری هم به هم ریخته اند. اول باید بچه‌ها ریکاوری شوند تا بتوانیم مسائل تاکتیکی و فنی را به آنها گوشزد کنیم.

کارشناس والیبال درباره عملکرد موتا پائز گفت:‌ای کاش پائز را زودتر می‌آوردیم، چون فرصت بسیار کمی در اختیاز داشت. فدراسیون والیبال ۶ ماه بلاتکلیف بود و باید قبول کنیم که با پائز به بن‌بست خوردیم و حالا باید به پیمان اکبری اعتماد کنیم تا در چهار بازی آینده موفق شویم.

وی با اشاره به تغییر نسل در تیم ملی ادامه داد: تغییر نسل این شرایط را بوجود می‌آورد، چون ما  بهترین بازیکنان را از دست دادیم و یکسری جوان آوردیم. باتجربه شدن این بازیکنان مستلزم زمان است و برای روز‌های خوب والیبال باید آینده نگر باشیم و فقط امروز را نبینیم. متاسفانه بچه‌ها شکست را راحت باور می‌کنند و پیروزی برایشان سخت شده که باید این ذهنیت تغییر کند.

 کارخانه درباره اینکه آیا قبول دارد اشتباهات فنی ملی‌پوشان خیلی زیاد است، تصریح کرد: اشتباهات فنی هم به مسائل روحی و روانی برمیگردد. ما ۸ بازی را باختیم و بهتر است گذشته را فراموش کرده و روی هفته سوم تمرکز کنیم. همه می‌دانیم کار سختی است، اما باید ۴ پیروزی در هفته سوم را باور کنیم تا بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

بخوانید:  تعطیلی دو ساله مدارس بزرگترین ضربه را به آموزش‌وپرورش زد

سرمربی اسبق تیم ملی والیبال ادامه داد: نمی‌توانیم اشتباهات فنی را پنهان کنیم. ما در دریافت اول در برابر سرویس‌های پرشی با ریسک بالا ضعف داشتیم و در دفاع هم خیلی مشکل داشتیم؛ به طوری که در بازی مقابل ایتالیا فقط یک دفاع روی تور انجام دادیم! حتی در حملات هم ضعیف بودیم و این مسائل را می‌توان با تمرینات زیاد برطرف کرد.

وی با اشاره به اینکه دیگر نمی‌شود فقط با حمله به پیروزی رسید، اظهار داشت: در والیبال روز دنیا، دریافت، پاس و حمله مثل زنجیر به هم متصل هستند. برخی بازیکنان به خاطر عدم اعتماد به نفس، سرویس خوب زدن، دفاع روی تور و دریافت را فراموش کرده‌اند و از توپ‌های برگشتی هم خوب استفاده نمی‌کنیم.

کارخانه درباره انتخاب سرمربی تیم ملی حاطرنشان کرد: همه چیز در حد شایعات است و فعلا باید شرایط را برای پیمان اکبری فراهم باشد تا کارش را بکند . اسم سعید معروف هم در حد شایعات مجازی مطرح شده و انشاالله در بهترین فرصت درباره کادرفنی تیم ملی تصمیم‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/منبع