مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر می خواهید در زندگی شخصی، خانوادگی یا اجتماعی اهل انتخاب های صحیح باشید، باید به خود ارزش بدهید و مسیر انتخاب گری را بشناسید.

وی گفت: اینکه جوانان در این اندیشه باشند که خودشان باید سرنوشت کشور را تعیین کنند، یک موضوع کاملا عقلی است.

رحمتی اشاره ای به انتخابات 11 اسفند کرد و اظهار داشت: هر انسانی به دنبال رشد و پیشرفت می باشد و خواسته جوانان این است که این کشور پیشرفت کند و مولفه های زندگی در آن ارتقا باید.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مالک رحمتی در دیدار دانش آموزان نخبه بسیج دانش آموزی استان با وی افزود: طرح پرسش و سوال از ویژگی های یک جوان است و دانش آموزان و نخبگان باید به مرحله ای برسند که هر فعلی را با سوال، جواب و اقناع انجام دهند.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر فردی به مجلس برود که مصلحت جامعه را تشخیص ندهد و نسبت به پیشرفت، تولید و اصلاح جامعه، دغدغه ای نداشته باشد، چگونه می تواند قانون گذاری کند؟

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی ادامه داد: جوان یعنی زندگی و هر فرد در سه مرحله از دوران زندگی خود دست به انتخاب های مهم می زند که عبارت از زندگی شخصی، زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی است.

وی گفت: در زندگی باید سبک و روش انتخاب کردن را بیاموزید تا بتوانید انتخاب های درستی داشته باشید.

رحمتی ادامه داد: اگر در جوانی، انتخاب گری و نحوه انتخاب را درست انجام دهید، در زندگی شخصی و خانوادگی و به طریق اولی در زندگی اجتماعی و جامعه مدنی به موفقیت خواهید رسید و این مسیر باید از زمان ورود به مدرسه شروع شود.

بخوانید:  چنارهای بلند بالا تبریز تداعی‌گر باغ شهر تبریز کهن

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که برای ما بستر انتخاب را فراهم کرده و تمام آحاد مردم می توانند رای دهند.

رحمتی ادامه داد: ریل حرکت جامعه در مجلس تعیین می شود و مدیران مجری این قوانین هستند.

رحمتی خطاب به حاضرین در جمع تاکید کرد: اگر نمی توانید برای چراها جواب داشته باشید، پرس و جو کنید و پاسخ اقناع کننده برای آن پیدا کنید تا بتوانید به انسان موفقی تبدیل شوید.

وی تاکید کرد: با وجود اختلاف نظر در تعریف موفقیت، همه جوانان به دنبال موفقیت در زندگی خود و در حوزه های مختلف هستند و چیزی که در این زمان به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید، مطالعه هدفمند است.

رحمتی افزود: اگر در وجود انسان دغدغه مندی، آرمان گرایی، رویا و اهداف بلند نباشد، موفق نخواهد شد.

رحمتی ادامه داد: اگر مردم صحنه را خالی کنند و تصمیم سازی نکنند، آن وقت دیگران برای آنها تصمیم خواهند گرفت.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اگر جوانی برای سوال خود جوابی پیدا نکند، موج او را خواهد برد، اما اگر طرح سوال کرد و برای آن جوابی یافت و اقناع شد، در مسیری که برایش طراحی شده است، موفق خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمام اهداف، آمال و آرزوها باید در قانون متبلور شود و هر کسی در هر جایگاهی از استاندار تا بخشدار، شهردار، رئیس اداره و معلم و به آن چیزی عمل خواهد کرد که در کشور قانون شده است.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: امروز هر جوان به تنهایی باید یک رسانه باشد و در مسیر جهاد تبیین و اگاهی بخشی جامعه گام بردارد.

بخوانید:  سواد رسانه‌ای نیازمند سیاست‌گذاری استمنبع

استاندار آذربایجان شرقی به دانش آموزان نخبه تاکید کرد: شما باید در زندگی شخصی و خانوادگی خود دست به انتخاب های آگاهانه، با مطالعه و همراه با پرسشگری بزنید تا انسان های موفقی شوید.