مردم شیرآلات غیر استاندارد را جمع آوری کنند/ کاهش مصرف آب جایزه دارد


سخنگوی صنعت آب در گفت وگو با برنا:

مردم شیرآلات غیر استاندارد را جمع آوری کنند/ کاهش مصرف آب جایزه دارد

سخنگوی صنعت آب گفت: برای کنترل شیرآلات غیر استاندارد و تجهیزات کاهنده باید با همت مردم جمع آوری شود اما برای مسائل کاهنده، دولت برنامه ریزی کرده و یارانه ای در اختیار مردم قرار می گیرد.

فیروز قاسم زاده سخنگوی صنعت آب در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، درباره آمار هدررفت آب کشور اظهار داشت: حدود 30 درصد برداشت آب از شبکه ها داریم؛ البته این میزان هدر رفت نیست بلکه نیاز واقعی است؛ حدودا 15 درصد هدر رفت فیزیکی آب داریم که غیر قابل کنترل است .

وی ادامه داد: برای کنترل شیرآلات غیر استاندارد و تجهیزات کاهنده نیز باید با همت مردم و هزینه شخصی این اتفاق رخ دهد اما برای مسائل کاهنده، دولت برنامه ریزی کرده و یارانه ای هم به مردم می دهیم.

سخنگوی صنعت آب درباره مصرف آب صنایع هم گفت: با صنایع نشست های جدی برگزار کردیم و اسنادی هم در این باره تنظیم شده و در حال سرمایه گذاری هستیم؛ آب برخی صنایع مانند سیمان، فولاد، شیشه، سرامیک، پالایشگاه و پتروشیمی باید از پساب و دریا تامین شوند زیرا این صنایع آب شیرین نمی خواهند.

قاسم زاده خاطرنشان کرد: برخی صنایع مانند فرآوری محصولات کشاورزی، صنایع بسته بندی محصولات غذایی باید از آب شیرین استفاده کنند.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

منبع