مرگ یک فرد براثر برق گرفتگی هنگام سرویس کولریه گزارش خبرگزاری برنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت ۱۶:۵۴ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه برقی گرفتگی در محله مشیریه اعلام شد که ایستگاه آتش‌نشانی شماره ۷۸ به محل حادثه اعزام و در مدت زمان دو دقیقه به محل حادثه رسید.

 

وی افزود: آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده می‌کنند که در یک ساختمان ۴ طبقه مسکونی روی سطح پشت بام یک مرد، دچار حادثه شده و بر اساس ظاهر موضوع فرد دچار برق گرفتگی شده است.

 

ملکی در توضیح بیشتر اظهار کرد: این فرد از ساکنان ساختمان بوده و با توجه به این که یک کولر باز بود و این فرد در حال سرویس کولر بود، احتمال برقی گرفتگی به هنگام کار با کولر محتمل است، البته علت فوت را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در ابتدا آتش‌نشانان برق ساختمان را قطع و ایمن‌سازی لازم را انجام دادند و فرد را از کولر جدا کردند، ادامه داد: یک فرد برق کار در محل حضور پیدا کرده بود که برق ساختمان را وصل کند با استفاده از تجربه خود کولر را بررسی کرده و اعلام کرده بود به علت دستکاری در برق کولر و نصب اشتباه سیم فاز و نول کولر، احتمال برق گرفتگی زیاد به نظر می رسد. علت اصلی فوت توسط عوامل پزشکی قانونی مشخص خواهد شد.ساعت ۱۸:۲۲ دقیقه هم عملیات به پایان رسید.

 

وی ادامه داد: نصب کولر یک کار تخصصی است و قرار گرفتن آب و برق در یک محفظه کوچک می تواند خطر برق گرفتگی را بسیار گسترش دهد. خصوصا اگر محیط مرطوب باشد.

بخوانید:  کنترل سطح اکسیژن بدن بیمار با دستگاه هوشمند ایرانی

 

ملکی خاطرنشان کرد: نصب کولر باید از سرویس کار مجهز و فنی استفاده شود.

انتهای پیام/منبع