مستعدان دانشگاه کاشان، میهمان دانشگاه شریف شدند

بازدید ساختمان منطقه نوآوری شریف و مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف، بخش دیگر این برنامه بود که در ذیل آن شرکت‌کنندگان با تاریخچه و خدمات مرکز آشنا شدند و بعد از آن از دو استارت‌آپ سفرکلاب و سایکت، بازدید کرده و با نحوه شکل‌گیری شرکت و بوم‌کسب‌وکار آن‌ها آگاه شدند.

در ادامه، ابتدا بازدید از کارگاه طراحی و ساخت عدسی‌های اپتیکی و آزمایشگاه استانداردهای انواع عینک‌های طبی و آفتابی نظیر آنالیزهای طیف‌سنجی، ضربه و … صورت گرفت و سپس شرکت‌کنندگان با انواع روش‌های لایه نشانی در خلاء و لیتوگرافی آشنا شدند.

در ادامه و در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، رئیس این مرکز در مورد قوانین و مقررات مرکز و نحوه ورود و انواع حمایت‌ها از استارت‌آپ‌ها توضیحاتی را بیان کرد و سپس دانشجویان از برخی استارت‌آپ‌های نوپا و قدیمی (مانند برنامه کاربردی ترب) و همچنین از چند استارت‌آپ در زمینه فناوری اطلاعات بازدید کردند.

در این برنامه عنوان شد: این سازمان با اتکا به تعهد و دانش تخصصی اعضای خود و با بهره‌مندی از فضاها، امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، به توانایی‌های تخصصی ویژه‌ای در رشته‌های فیزیک و فنی‌ومهندسی دست یافته و طی بیش از حدود 40 سال فعالیت علمی، ضمن همکاری با مراکز تحقیقاتی و صنایع مختلف کشور، با تأکید بر آموزش های تخصصی، بیش از 2000 طرح و پروژه تحقیقاتی را در راستای رفع نیازهای صنعتی کشور با موفقیت اجراء کرده است.

خبرگزاری برنا؛برنامۀ بازدید از سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و پارک علم و فناوری شریف با حضور دانشجویان دانشگاه کاشان و به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شد.

بخوانید:  اختصاص حمایت پژوهانه باشگاه «برناسل» در حوزه «پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی»

انتهای پیام/منبع