مستند «منفی 14» در حوزه هنری قزوین رونمایی شد

photo_2023-06-12_21-17-25

این مستند با هدف واکاوی نقش نهادهای اجتماعی کشور در خصوص کودکان کار و خیابان با هدف حساس‌سازی برای سیاست‌گذاری یکپارچه و ایجاد منظومه فکری واحد، تولید شده است.

مستند «سنگ و آجر» روایتی از نوع  معماری شهر قزوین و رم ایتالیا و مستند «بی برو برگرد» که در مورد مهاجرت است، از جمله مستندهای مسئله محور کشور است که در مراحل پایانی تولید قرار دارد و در ادامه پیش بینی می‌شود تا چند ماه آینده اکران شود.

رئیس حوزه هنری استان قزوین یادآورشد: ورود حوزه هنری به مسائل حکمرانی تداوم خواهد داشت زیرا هنر باید به این امور بپردازد و نقش آفرینی بیشتری داشته باشد زیرا وقتی مستند سیاسی می سازیم و وارد این عرصه می شویم می توانیم صدای مردم را با یک پیشینیه پژوهشی و حرف متقن به سمت مسئولان هدایت کنیم تا این صدا شنیده شود و بدون تردید این آثار در تصمیم سازی ها موثر خواهد بود.


آیا این خبر مفید بود؟

مستند «منفی 14» به مدت 40 دقیقه به واکاوی نقش نهادهای اجتماعی در خصوص کودکان کار و خیابان می پردازد.

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالفمنبع

مستند«منفی 14» به مدت 40 دقیقه تهیه شده و با توجه به نگاه حوزه هنری قزوین به مسائل کشور از لایه حکمرانی به بررسی نقش نهادهای حاکمیتی در مواجه با معضل کار کودکان توجه کرده است.

امامقلی بیان کرد: مستند سازی در حوزه هنری با جدیت ادامه دارد و یک مستند دیگر در حوزه مهاجرت و یک کار در حوزه مدیریت شهری در حال تولید است که بزودی رونمایی می شود.

بخوانید:  5 راه حل برای رهایی از بوی بد دهان هنگام صبح

انتهای پیام

مستند «منفی 14» دومین مستند ساخته شده در حوزه هنری استان قزوین است و پیش از این “مستند مورفین” که به موضوع رتبه بندی معلمان پرداخته بود، مورد توجه تعدادی از مسئولان وزارت آموزش و پرورش نیز قرار گرفت.

محمدرضا امامقلی رئیس حوزه هنری قزوین در مراسم اکران این مستند اظهارداشت: محوریت در تولید محتواهای تاثیرگذار باید مسائل مهم و روز باشد تا بتوانیم با نقد امور کشور، مسئولان را پاسخگو و حساس کنیم تا گامی در مسیر حل مشکلات بردارند.

photo_2023-06-12_21-18-04

photo_2023-06-12_21-17-54

در این مراسم از نیکی باقری تهیه کننده فیلم مستند تجلیل شد.

photo_2023-06-12_21-17-20

مستند «منفی 14» به کارگردانی گیتی باقری و تهیه‌کنندگی محمدرضا امامقلی و مرتضی سازنده تولید شده است.

photo_2023-06-12_21-17-08

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ عصر دوشنبه مصادف با روز جهانی مبارزه با کار کودکان در مراسمی با حضور محمود علی‌گو مدیرکل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری،محمدحسین صادقی مدیرکل دفتر پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی دادستانی کل کشور، سرکار خانم دکتر موسوی سرپرست معاونت فرهنگی و امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، حسین رجبی دادستان، علی دهباشی پور مدیرکل بهزیستی استان، عباس کاظمی معاون سیاسی امنیتی استانداری و جمعی از سمن ها و علاقمندان فیلم مستند «منفی 14» در سینما بهمن قزوین اکران شد.