مس کرمان؛ جسور و فرصت‌طلب در هفته پنجم/در انتظار قصاوت عادلانه، برابرِ یورش سنگین نساجی به داور

با توجه به این که در هفته‌های اخیر نساجی نشان داده تیم قدرتمندی در جریان مسابقات و در بُعد مسائل فنی نیست، به دنبال تخریب داوران رفته و همین موضوع این نگرانی را در بین کرمانی‌ها به وجود آورده که ممکن است قضاوت بازی دچار مشکل شود.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال مس کرمان با ارائه یک فوتبال تماشاگرپسند توانسته با زدن ۷ گل، عنوان هجومی‌ترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص دهد. نارنجی‌پوشان کرمانی که جسورانه و شجاعانه در میدان مسابقه در برابر حریفان حاضر می‌شوند، با ۴ امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار دارند. این تیم، با بهره‌گیری از بازیکنان جوان و بومی‌اش که در آکادمی باشگاه پرورش یافته‌اند، به سایر تیم‌ها درس استفاده از داشته‌های خود را می‌دهد. باشگاه مس کرمان در این فصل همانند سایر تیم‌ها در یارگیری عمل نکرده و از ریخت‌وپاش بدون هدف و پرسروصدا پرهیز کرده است و با هزینه‌ای کمتر نسبت به سایر باشگاه‌های حاضر در لیگ در یارگیری، فوتبالی بازی می‌کند که برای هوادارانش جذاب است. این مهم را می‌توان از استقبال ۸۰۰۰ نفری هواخواهان مس کرمان در بازی این تیم برابر گل‌گهر در ورزشگاه باهنر دریافت.

این جملات مطهری که تعجب اهالی فوتبال را در پی داشت این شائبه را به وجود آورده که نیمکت نساجی در طول بازی یورش‌های سنگینی به کوبل داوری خواهد داشت. مصاحبه دیشب مطهری به عنوان سرمربی نساجی و بیان آن جملات در مورد داوری، نگرانی هواداران مس کرمان را در خصوص داوری بازی پیش‌رو چند برابر کرده است.

حالا مس کرمان باید در شرایطی به مصاف نساجی مازندران برود که در هفته چهارم برابر گل‌گهر خوش درخشید و ۸۰۰۰ تماشاگر پس از این بازی در کرمان با خشنودی و رضایت از تیم‌شان ورزشگاه را ترک کردند.

بخوانید:  اعتراف تلخ سازمان میادین تره بار شهرداری تهران به افت کیفیت میوه/ جای خالی اعمال نظارت اعضای شورای شهر

حمید مطهری سرمربی نساجی که از حمایت تمام قدر صدا و سیما برخوردار است و شب گذشته آنتن زنده را در اختیار داشت، صراحتا عنوان کرد که هواداران نساجی به من می‌گویند چرا با داور دعوا راه نمی‌اندازی!!!

بازیکنان مس کرمان با فرصت‌طلبیِ هوشمندانه از موقعیت‌هایی که در اختیارشان در بازی‌های پیشین قرار گرفته، نهایت بهره را برده‌اند، اما کم‌شانسی هم دامن این تیم را گرفته و در بازی برابر استقلال که مسی‌ها تا دقیقه ۷۵ پابه‌پای آبی‌های پاییتخت آمدند، با یک گل که با حرف و حدیث بسیار همراه بود، سه امتیاز را واگذار کردند. دامنه این کم‌شانسی‌ها تا بدانجا پیش رفت که نارنجی‌پوشان در ورزشگاه خانگی خود در حالی که دو بر ۱ از تیم هم‌استانی‌شان پیش بودند در دقیقه ۹۲ روی یک گل به‌خودی بازی برده را با تساوی عوض کردند.

انتهای پیام

در هفته پنجم لیگ برتر فوتبال کشور، مس کرمان و نساجی با هم روبه‌رو خواهند شد اما تیم شمالی که نتوانسته تا به این جا نظر مثبت هوادارانش را جلب کند نوک پیکان حملات خود را سمت داوری مسابقات برده و به نظر می‌رسد داوری بازی مس کرمان و نساجی نیز تحت‌الشعاع هجمه‌های اخیر تیم شمالی قرار بگیرد. اگر چه باشگاه مس کرمان با صدور یک بیانیه خواستار قضاوت عادلانه بازی شده و از داوران مسابقه خواسته تحت تاثیر جوسازی‌ها قرار نگیرند اما این احتمال نیز وجود دارد که داور نتواند با تخریب‌های نساجی مقابله کند و حق مس کرمان تضییع شود.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

بخوانید:  سقوط تاریخی و تعجب برانگیز پوند در برابر دلار


منبع

مسی‌ها نشان داده‌اند که باخت یا تساوی را هم گردن داور یا مسائل دیگری همچون زمین مسابقه نمی‌اندازند و برای کسب امتیاز در میدان رقابت تلاش می‌کنند.

مس کرمان برابر گل‌گهر به حدی قابل‌قبول کار کرد که عارف رستمی وینگر کرمانی‌ها توانست عنوان بهترین بازیکن زمین را کسب کند و با نمره ۷/۹۱ بالاتر از بازیکنان استقلال و پرسپولیس قرار بگیرد.

مس کرمان بازی به بازی درحال پیشرفت است و با این رویه در هفته‌های آتی هماهنگی بازیکنان افزایش خواهد یافت و تیم، تیم‌تر خواهد شد و در جریان مسابقات یک‌دست‌تر و منسجم‌تر عمل خواهند کرد اما قطعا داوری ضعیف برای این تیم آینده‌دار، مشکل ایجاد خواهد کرد لذا این انتظار از فدراسیون فوتبال و کمیته داوران وجود دارد که داوری کوچک‌ترین ایرادی در هفته پنجم و در بازی نساجی و مس نداشته باشد.

تیم فوتبال مس کرمان یکی از تیم‌های جسور و فرصت‌طلب لیگ امسال است که تا هفته چهارم با ارائه فوتبالی شجاعانه توجه علاقه‌مندان به این ورزش را به خوبی جلب  کرده است و قطعا در بازی‌های آینده با بالا رفتن هماهنگی، بازیکنان این تیم بسیار بهتر خواهند شد و بالطبع امتیازات بیشتری هم کسب خواهند کرد.

آیا این خبر مفید بود؟